Angela Carterová - Noci v cirkuse
Snížená cena

Noci v cirkuse

Nakladatel:  Dybbuk 2006
Rozebráno
-20%
299 Kč
239 Kč
pohlídat

Anotace

V Nocích v cirkuse přivedla autorka na svět jednu z nejpozoruhodnějších ženských hrdinek britské literatury dvacátého století. Peříčko je tajemná artistka kyprých proporcí s hurónským smíchem, nenucenými způsoby a pestrobarevnými křídly.
Peříčko vypráví svůj životní příběh: jak poprvé vzlétla, o dětství stráveném v nevěstinci, jak se stala...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení

český překlad je skvělý, zachovává její úžasný jazyk, obraznost i hravost. nemluvě o tom, že AC je výtečná, bez ohledu na souřadnice četby...

Sice to není žádná oddychovka, takže milovníci jednoduchého čtení by si měli dát pohov, ale jestli chcete nějaký opravdu silný čtenářský zážitek, můžu Noci v cirkuse jedině doporučit. Některé pasáže jsem sice musela číst dvakrát, abych se ujistila, že jsem je opravdu pochopila :-), ale to nevadilo, aspoň jsem si Carterovou a její nádherný jazyk a šílenou imaginaci užila o to víc.

Kdysi jsem od téhle autorky četl nějaké přepracované verze starých pohádek a moc se mi to líbilo, a tak, když jsem byl před Vánocema v knihkupectví, přidal jsem si do košíčku i tohle.

Nechci tady moc prozrazovat, o čem to je, abych ostatním nezkazil zážitek, ale musím říct, že tahle knížka mě úplně dostala. Dokonce jsem si jí přečetl dvakrát za...

Více

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

MENU LADISLAVA NAGYE

(...) Tento skvostný román nás zavede do londýnských nevěstinců konce 19. století, nasákneme dekadentní atmosféru tehdejší doby, zavítáme do cirkusové manéže a protagonistku románu, krásnou dívku, která se narodila s křídly, doprovodíme na jejích cestách daleko na východ, až na Sibiř. (...) Carterová v knize navazuje na to nejlepší z tzv. magického realismu, který umně kombinuje s motivy z jiných literárních žánrů, ovšem vždy tak, aby to nikterak nenarušovalo plynulost děje a nebránilo zážitku z četby. Noci v cirkuse měly česky vyjít už dávno, je moc dobře, že vyšly alespoň teď.

Carter, Angela: Noci v cirkuse 2

Angela Carterová není žádná literární začátečnice, rozumí svému řemeslu a její v češtině nedávno vydaný román Noci v cirkuse v tom čtenáře utvrzuje. Čím však Carterová uchvacuje nejvíce, není síla myšlenky, ale síla příběhu, schopnost vyprávět a schopnost očarovat čtenáře.
Celá recenze

Carter, Angela: Noci v cirkuse

Jen málo současných britských románů se dočkalo takové záplavy recenzí, kritických rozborů a citací jako Noci v cirkuse Angely Carterové.
Celá recenze

Carter, Angela: Noci v cirkuse 1

Román Noci v cirkuse britské spisovatelky Angely Carterové není ve své plnokrevnosti a baroknosti vůbec snadno uchopitelný. Stejně tomu je i případě osobnosti autorky, která ač je již patnáct let po smrti, stále přidělává vrásky literární kritice.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Noci v cirkuse
Autor:
Carterová, Angela
Nakladatel:
Dybbuk
EAN:
9788086862187
ISBN:
80-86862-18-6
Originál:
Nights at the Circus
Překlad:
Mikolajek, Martin a Mikolajková, Lucie
Popis:
1× kniha, vázaná, 332 stran, česky
Rozměry:
13,2 × 20,5 cm
Rok vydání:
2006 (1. vydání)