Mnich z hory Kója

Nakladatel:  Zahrada 2007
Rozebráno
129 Kč
116 Kč

Anotace

Při putování pustými horami překonává svatý muž nebezpečné nástrahy, z nichž nejtěžší na něho čeká v osamělé horské chýši, kde žije krásná žena obdařená nadpřirozenými schopnostmi. Po strastiplné cestě se mnich dostává do víru pokušitelské ženské...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)
Abych neopisoval, co je napsano na obalce knihy a v doslovu. Je to pribeh, ktery prectete jednim dechem. Zpusob psani i zapletka je nevsedni prave proto, ze se jedna o japonskeho autora. Stejne tak je jiny i zpusob toceni japonskych filmu. Hlavni postavu nestavi do pozice zadneho nebojacneho hrdiny, ba naopak. I tim se vam dostane jeho putovani pod kuzi. Nu, co dodat. Urcite si to prectete.
Působivý příběh plný tajemných, strašidelných až hororových motivů, nečekaných podobenství, napínavých dějových zvratů i hlubokých úvah o životě, lidských touhách a slabostech. Podle mě vůbec nejlepší kniha tohoto populárního japonského autora přelomu 19. a 20. století, jehož literární styl bývá v zahraničí označován termínem 'GOTHIC STORIES'.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Izumi, Kjóka: Mnich z hory Kója 2

Japonský spisovatel Izumi Kjóka je českému čtenáři představen svým nejznámějším dílem – novelou Mnich z hory Kója, v níž se mísí prvky tajemných lidových příběhů s vlivy romantismu nebo symbolismu.

Izumi, Kjóka: Mnich z hory Kója 1

V dlouhé řadě překladů děl japonské literatury do češtiny přibylo další dílko spisovatele, z jehož díla dosud nic přeloženo nebylo. Izumi Kjóka (1873–1939) se řadí mezi autory populární literatury počátku 20. století.

Izumi, Kjóka: Mnich z hory Kója

„Nemusím ani připomínat, že cestou z čajovny až na rozcestí jsem kromě obchodníka s léky nepotkal ani ži­váčka..."

Izumi, Kjóka: Mnich z hory Kója

Kjóka Izumi (1873–1939) kladl důraz na krásu japonské kultury a jazyka, v období pronikání západních vlivů do všech oblastí života prosazoval „čistotu“ japonské literatury. Stal se velice plodným a oblíbeným autorem populární literatury a divadelních her.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Mnich z hory Kója
Autor:
Izumi, Kjóka
Nakladatel:
Zahrada
EAN:
9788090305953
ISBN:
978-80-903059-5-3
Originál:
Kója hidžiri
Překlad:
Levora, Jan
Ilustrace:
Mrázová, Lucie
Popis:
1× kniha, vázaná, 112 stran, česky
Rozměry:
13 × 18 cm
Rok vydání:
2007 (1. vydání)
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také