František Cinger, Jaromír Farník - Voskovec a ...

Voskovec a Werich. Válka s lidskou blbostí

Nakladatel:  BVD 2007
Rozebráno
-10%
299 Kč
269 Kč
pohlídat

Anotace

Unikátní soubor téměř tří set fotografií ze sbírky historika kabaretu a sběratele památek Osvobozeného divadla Jaromíra Farníka. Zachycuje oba klauny V+W včetně jejich skladatele od narození, počátků v Osvobozeném, v americkém exilu i po návratu do ČSR po 2. světové válce. Přibližuje oddělenou existenci po roce 1948 i jejich vlastní uměleckou...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

V +W: Kniha k prohlížení

(...) Jde bezesporu o dosud největší knižní soubor fotografické dokumentace života a práce V +W, ale také Jaroslava Ježka, který ovšem v názvu knihy zmíněn není. Cinger doplňuje často zcela neznámé snímky spojujícím textem, který vychází především z korespondence obou protagonistů a odůvodňuje svým obsahem podtitul knihy. Kniha určená víc k prohlížení by si zasloužila alespoň tam, kde je to známo, uvést autory fotografií.

Neznámé fotografie a lidský profil V + W + J

(...) O Osvobozeném divadle toho bylo už mnoho napsáno. Také o jednotlivých představitelích. Ale pořád to bylo jaksi v rovině teoretické, odborné, jako obhajoba avantgardy a jejích zápasů. František Cinger - ve spojenectví s fotografem-dokumentaristou Jaromírem Farníkem - přišel s něčím jiným: s lidskými portréty tří protagonistů Osvobozeného. Autor měl všechny předpoklady, aby svou látku zvládal a aby byly portréty vyzrálé a zažité: o Werichovi napsal knížku, o Voskovcovi získal informace a dopisy z americké emigrace od svého přítele Josefa Lustiga - nakonec postihl i "kletbu nad jazzem a exulanty" v knize o Jaroslavu Ježkovi.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Voskovec a Werich. Válka s lidskou blbostí
Autor:
Cinger, František a Farník, Jaromír
Nakladatel:
BVD
EAN:
9788087090015
ISBN:
978-80-87090-01-5
Popis:
1× kniha, vázaná, 248 stran, česky
Rozměry:
21 × 30 cm
Rok vydání:
2007 (1. vydání)