Viola Fischerová - Písečné dítě
Snížená cena

Písečné dítě

Nakladatel: Fra 2007
Rozebráno
-23%
129 Kč
99 Kč
pohlídat

Anotace

Člověk se může setkat s bytostí, do níž se nelze nezamilovat. A ona se zamiluje do vás. Pak nehraje roli, je-li to muž, žena, chlapec nebo dívka, ani kdy, v kterém životním období se tak stane. Láska si hloubí své vlastní řečiště, žije svůj jedinečný, neopakovatelný příběh. Nová sbírka Violy Fischerové (1935) Písečné dítě je právě takovým...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Fischerová, Viola: Písečné dítě 2

Když byla v roce 2007 vydána básnická sbírka Violy Fischerové Předkonec, kde je v básnickém okazionalizmu názvu mocně soustředěno základní téma celé knihy, jako by se čtenář bál, že Fischerové Předkonec je koncem jejích veršů, případně že všechny další už budou pouze jeho rezonancí.
Celá recenze

Ve světle zrnek Jitřenky

(...) Nová básnická kniha Violy Fischerové Písečné dítě v maximální možné míře rozkládá interiérovou tísnivost její předcházející sbírky Předkonec. Tu bylo možné chápat jako bilanční svědectví o samotě umírání: její typické úsporné obrazy uzavíraly jedincovu existenciální úzkost do geometricky konstruované sivosti prázdných pokojů a lyrický subjekt jejích básní podnikal zneklidňující obchůzku neutěšenou obrazárnou generačního uvadání. Nová kniha oproti tomu představuje křehkou méličnost erotického citu zrcadleného věčně rozvlněným mořem, křtícím bytost nově zrozenou z písku a hodnou milování, věčné dítě s duší zaplavenou vírou a touhou.

Fischerová, Viola: Písečné dítě 1

Krystalicky čisté, strohé verše, uspořádané do krátkých strof formálně navazují na předchozí Fischerové sbírky. Skutečná novost tak spočívá v anachronismu lásky přicházející v době, kdy už ji nikdo nečeká.
Celá recenze

Fischerová, Viola: Písečné dítě

Tolik písku a slunce / Našlo sis horoucí ruce / mé láskylačné dítě
Celá recenze

Úchvatné provolání Violy Fischerové

(...) Požár smyslů netrvá věčně Fischerová napsala knížku uchvacující odvahou vyslovit zvolené téma, i způsobem, jakým je vyslovila: osobitě obásněné, avšak bez patosu i moralit, bez uhýbavých pohledů. Při veškerém omámení pozdní, notabene homosexuální láskou a údivu nad nastalou situací je totiž z této sbírky veršů úhrnem patrná neotřesitelná životní i literární moudrost: že požár smyslů je sice nádhernou senzací -ale že nemůže trvat a netrvá věčně.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Písečné dítě
Autor:
Fischerová, Viola
Nakladatel:
Fra
EAN:
9788086603599
ISBN:
978-80-86603-59-9
Popis:
1× kniha, brožovaná, 72 stran, česky
Rozměry:
11 × 18 cm
Rok vydání:
2007 (1. vydání)