Čtení obrazů

Nakladatel:  Host 2008
Rozebráno
499 Kč
449 Kč

Anotace

Říká se, že každý obraz vypráví příběh — je to však skutečně pravda? Dokážeme číst obraz stejně, jako bychom četli knihu? Existuje řeč, jíž se můžeme naučit a jež nám umožní vytáhnout z obrazu jeho význam? A chce sám obraz, abychom jej rozluštili,...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(
(1x)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Málokdy dojdu tam, kam mířím

(...) Je mu cizí akademický suchopár, umí být příjemně a pronikavě osobní. Ostatně není historikem ani teoretikem výtvarného umění a ve svých úvahách pokouší jen svoji zvědavost, empatii a umění vhledu, které ho zavádějí až do krajin sociologie, filozofie a dějin literatury. (...) "Umožnili jsme vznik reklamě a elektronickému obrazu za účelem okamžitého předávání informací co největšímu počtu lidí. Obrazy zmanipulované médii nám ale nedopřávají čas pro kritiku nebo reflexi z odstupu," píše Alberto Manguel. Právě takovým zastavením je jeho kniha. Připomíná jakousi komentovanou prohlídku v galerii poté, co kustodi vyženou poslední návštěvníky, zamknou za sebou a čtenář má to privilegium zůstat tu v tichu a o samotě. Teprve v takovém pozastavení získává možnost do obrazů doslova vstupovat.

Knihovna

(...) Na ni volně navazuje Čtení obrazů s podtitulem O čem přemýšlíme, když se díváme na umění? Nejde tu o žádnou ucelenou teorii či o úhrnný kunsthistorický přehled, nýbrž o tucet vybraných děl z dějin západního umění, která autora obzvlášť oslovila a on o každém z nich napsal příběh, jehož prostřednictvím se dostává k souvislostem, k asociacím a - k dalším dílům.

Bibliografické údaje

Název:
Čtení obrazů
Autor:
Manguel, Alberto
Nakladatel:
Host
EAN:
9788072942749
ISBN:
978-80-7294-274-9
Popis:
1× kniha, vázaná, 450 stran, česky
Rozměry:
16 × 23 cm
Rok vydání:
2008 (1. vydání)