László Krasznahorkai - Od severu hora

Od severu hora

Nakladatel:  Mladá fronta 2008
Není skladem
-10%
249 Kč
224 Kč
pohlídat

Anotace

Na jihu Kjóta vedle rychlostní silnice stojí klášter. Labyrintické putování sem vede vnuka slavného prince Gendžiho. Někde tady přece musí být ta nejkrásnější zahrada na světě, kde má všechno své místo. Jako by nohy samy vedly mladého muže do míst, kde věci najednou získávají svůj pravý význam. Kniha se jako miniatura podobá velkému putování Goethova Fausta.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Krasznahorkai, László

- Jak váš román s dějištěm v Kjótu přijali čtenáři v Japonsku? - Je to země, kde žijí divní lidé. Oni pořád říkají o mé knížce všechno nejlepší, samé hezké věci, ale nemám tušení, co si opravdu myslí.
Celá recenze

Krasznahorkai, László: Od severu hora Od jihu jezero Od západu cesty Od východu řeka 3

Spisovatel László Krasznahorkai (*1954) je znám českému publiku díky románu Satanské tango (1985, česky 2003) a jeho filmovému zpracování režiséra Bély Tarra (1994). Nyní Simona Kolmanová přeložila jeho další stěžejní prózu.
Celá recenze

Krasznahorkai, László: Od severu hora Od jihu jezero Od západu cesty Od východu řeka 2

Texty maďarského spisovatele László Krazsnahorkaiho jsou tísnivé, jinotajné a těžko proniknutelné. Novela Od severu hora Od jihu jezero Od západu cesty Od východu řeka rozvíjí autorovu poetiku, ale její děj se přesunul z maďarské vesnice do prostředí japonské chrámové zahrady.
Celá recenze

Hledání vnuka prince Gendžiho

(...) Co má v životě smysl? Na to se ptá maďarský prozaik László Krasznohorkai v knize se symbolickým názvem Od severu hora, Od jihu jezero, Od západu cesty, Od východu řeka (2003). Sleduje v ní pouť vnuka prince Gendžiho v rozlehlém klášteře v japonském městě Kjóto a čtenář sám se může domýšlet, co vlastně hlavní hrdina hledá.

Krasznahorkai, László: Od severu hora Od jihu jezero Od západu cesty Od východu řeka

V čem tkví síla projevu tohoto pozoruhodného autora, který nezaškatulkovatelností svých textů dokázal definitivně opustit rybníček provinčních literatur a stát se tak plnohodnotnou součástí ničím neohraničené literatury moderní, literatury, jejíž charakter není primárně definován původem autora, ale životaschopností textu samotného?
Celá recenze

Krasznahorkai, László: Od severu hora Od jihu jezero Od západu cesty Od východu řeka

S maďarským autorem László Krasznahorkaiem (1954) se mohl český čtenář seznámit už v roce 2003, kdy vyšel překlad románu Satanské tango (1985).
Celá recenze

Krasznahorkai, László: Od severu hora Od jihu jezero Od západu cesty Od východu řeka

Vlak neubíhal po kolejích, ale po jediném hrozivém ostří čepele, a tak vyrovnaný řád městské dopravy, doprovázený zlověstným šílenstvím a rozechvělou vnitřní panikou znamenající příjezd dráhou Keihan, byl začátkem – vystoupit za Šičidžó u někdejšího Rašómonu ve čtvrti Fukuine, náhle jiné budovy, jiné ulice, jako by barvy a formy najednou zmizely...
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Od severu hora
Autor:
Krasznahorkai, László
Nakladatel:
Mladá fronta
EAN:
9788020418494
ISBN:
978-80-204-1849-4
Originál:
Északról hegy, Délröl tó, Nyugatról utak
Překlad:
Kolmanová, Simona
Popis:
1× kniha, vázaná, 112 stran, česky
Rozměry:
13 × 20 cm
Rok vydání:
2008 (1. vydání)