Alek Popov - Zelný cyklus

Zelný cyklus

Nakladatel:  Dybbuk 2009
Není skladem
-10%
119 Kč
107 Kč
pohlídat

Anotace

Velká část z jedenácti povídek sbírky Zelný cyklus satiricky reflektujedynamiku raného postkomunistického období, kdy se ve víru společenských změn nebezpečně blízko sebe ocitají ideály a nelítostná realita, vznešené s nízkým, kdy forma a obsah se radikálně liší a vše je nasáklé trapností, absurditou a nedůstojností.Vyprávění je budováno kolem...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Alek Popov, Zelný cyklus

Zelný cyklus je vtipná, jízlivá a čtivá kniha. Už po přečtení první povídky je jasné, že bulharský spisovatel Alek Popov je nejen zkušeným vypravěčem, který umí výborně vystavět zápletku, vystupňovat napětí a načasovat pointu, ale také že s lehkostí ovládá pohyb mezi rozdílnými stylovými rovinami. To vše činí knihu otevřenou různým způsobům četby. Humoristické povídky a povídky s kriminální zápletkou střídají surrealistické a poetické texty, přičemž celek působí vyváženě.

Popov, Alek: Zelný cyklus

Tlusťoch vyplul zarudlý a zpocený s proudem cestujících, co právě přistáli na Kennedyho letišti, přičemž před sebou tlačil impozantní vozík se zavazadly. Měl rozpravu s pasovou kontrolou: parchant jeden mu kladl hromadu naprosto zbytečných a urážlivých otázek, jako by chtěl prověřit jeho znalosti angličtiny, které v žádném případě nebyly prohloubené. To ho dodatečně znervóznilo. Zoufale přejel pohledem po stovkách čekajících, nakupených u východu.
Celá recenze

Popov, Alek: Zelný cyklus

Alek Popov patří k nejpřekládanějším bulharským prozaikům současnosti. Hlavní síla jeho krátkých textů je v humoru. Své hrdiny staví do groteskních, často až absurdních situací (kat v současném Bulharsku), ve kterých pak zesměšňuje nedostatky jednotlivců, skupin i systémů.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Zelný cyklus
Autor:
Popov, Alek
Nakladatel:
Dybbuk
EAN:
9788086862750
ISBN:
978-80-86862-75-0
Originál:
Nivo za naprednali
Překlad:
Srbková, Ivana
Popis:
1× kniha, vázaná, 128 stran, česky
Rozměry:
13 × 19 cm
Rok vydání:
2009 (1. vydání)