Nick Abadzis - Lajka

Lajka

Nakladatel:  BB art 2009
Rozebráno
-10%
399 Kč
359 Kč
pohlídat

Anotace

Sputnik 2 byl vypuštěn velice uspěchaně, ba v šibeničním termínu, jen aby se stihlo výročí říjnové revoluce a aby se „vytřel zrak americkým imperialistům“. Proto se díky němu vědci nemohli dozvědět nic, co by už nevěděli díky prvnímu Sputniku – a proto nebyl čas vyvinout zařízení, s nímž by se Lajka mohla vrátit na Zem.V roce 1998 napsal ruský...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

O Sputniku, revoluci a jednom malém štěněti

(...) Nakonec se příběh vyjevuje jako kontrast mezi myšlenkou dobývání vesmíru v době studené války a zdánlivě nedůležitým osudem malé psí hrdinky. Tento rozpor navíc Abadzis ukazuje jakoby zevnitř celého procesu. Hlavní roli v něm má socialismu a své práci oddaná vědecká pracovnice, jež s psy v laboratoři naváže hlubší vztah. Utváří se tak silný motiv o mravních a citových dilematech lidí, kteří bezbrannou Lajku poslali de facto zbytečně na smrt. Nakonec je třeba dodat, že kniha není jen pohádkou s humanistickým poučením na konci. Autor se sice drží linie bližší dospívajícím - to je patrné i v méně složitějším stylu kresby - současně ale nabízí příběh opřený o pečlivé studium ruské povahy, detailů i reálií Ruska na přelomu padesátých a šedesátých let.

Abadzis, Nick: Lajka

Kniha Nicka Abadzise, britského kreslíře s řeckými kořeny, podává příběh obyčejného psa, který se stal prvním živým tvorem z planety Země ve vesmíru, bez skrupulí na pozadí dobových událostí.
Celá recenze

Nick Abadzis - Lajka

(...) Jde o skutečný komiksový román s výborně zpracovanými charakteristikami postav, paralelními dějovými liniemi, dokonce naznačenou milostnou zápletkou. V bočních příbězích autor pochopitelně fabuluje. Hlavní linii ale založil na studiu pramenného materiálu. Nezřídka tak rozbíjí i mýty. (...) Váhu palčivých otázek, mimo jiné po právu vědy a techniky na ničení nejen zvířecích životů, v komiksu umocňuje estetický dojem z brilantního grafického zpracování, pro Abadzisova díla ostatně typický.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Lajka
Autor:
Abadzis, Nick
Nakladatel:
BB art
EAN:
9788073814762
ISBN:
978-80-7381-476-2
Originál:
Laika
Překlad:
Podaný, Richard
Popis:
1× kniha, vázaná, 208 stran, česky
Rozměry:
16 × 22 cm
Rok vydání:
2009 (1. vydání)