Alexandr Solženicyn - Souostroví Gulag
Doručení po ČR zdarma

Souostroví Gulag

Nakladatel: Academia 2011
Magnesia Litera 2012

Souostroví Gulag

Souostroví Gulag

1 771 Kč
Skladem
1 771 Kč
Rozebráno
1 621 Kč
pohlídat

Anotace

První české úplné vydání autorova stěžejního díla, odhalujícího a popisujícího poměry v sovětských komunistických koncentračních táborech, které se stalo synonymem politické a lidské obžaloby stalinismu. A. Solženicyn čerpá jak z vlastních zkušeností politického vězně, který prošel hrůzami Gulagu, tak z dobových dokumentů a mnoha autentických...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(9x)

Vaše hodnocení
Z této knihy jsem se o Sovětském svazu, o tradicích, na které navazuje současné Rusko a o Rusech, dozvěděl mnohonásobně více, než při hodinách občanské výchovy ať už na základní nebo na střední škole nebo při svých návštěvách této země. Otřesné svědectví. O nacistických koncentračních táborech se toho napsalo mnoho a je to dobře. O stalinistických...
Více
Konečně kvalitně a pečlivě připravené nové vydání. Obsahuje zatím nikdy nezveřejněných 255 osobností, které poslaly dopisy a vzpomínky A. Solženicynovi. Také obsahuje doplněný a aktualizovaný jmenný rejstřík, který v minulém vydání chyběl. Velké plus pro knihu je velká skládací mapa vyznačených Gulagů.
Čtenář Bruno Kounický

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Alexandr Solženicyn: Souostroví Gulag

Souostroví Gulag je nejrozsáhlejší literární svědectví o praktikách sovětského režimu, o stalinských represích a o systému pracovních táborů, které sovětský režim k těmto represím využíval. Toto monumentální dílo má téměř 1700 stran, je rozdělené do tří dílů a Solženicyn na něm v utajení pracoval deset let, od roku 1958 do roku 1968. Nakladatelství Academia nyní přichází s prvním úplným vydáním této knihy v češtině.

První úplné vydání Solženicynova Souostroví Gulag v češtině

Souostroví Gulag je nejrozsáhlejší literární svědectví o praktikách sovětského režimu, o stalinských represích a o systému pracovních táborů, které sovětský režim k těmto represím využíval.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Souostroví Gulag
Autor:
Solženicyn, Alexandr
Nakladatel:
Academia
Edice:
Stíny
EAN:
9788020016638
ISBN:
978-80-200-1663-8
Doporučená prodejní cena:
1 953 Kč
Popis:
3× kniha, vázaná, 1688 stran, česky
Rozměry:
14 × 21 cm
Rok vydání:
2011