Jack Kerouac - Na cestě - ...

Na cestě - rukopisný svitek

Nakladatel: Argo 2009
Rozebráno
338 Kč
pohlídat

Anotace

Je známo, že Kerouac se ve své tvorbě snažil o „spontánní psaní“. Legendární je skutečnost, že svůj román Na cestě psal na dlouhý svitek papíru, aby nemusel psaní přerušovat ve chvíli, kdy dopíše na spodní okraj papíru a potřebuje do stroje vložit nový. Díky tomu mohl text doslova vychrlit, nezastavovat se, pokud se nezastavil text sám. Po...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(6x)

Vaše hodnocení
Toto je kniha, kterou by měl vlastnit každý, kdo má Kerouaca opravdu rád. Je vzácná nejen přepisem první verze tohoto románu, ale také rozsáhlým vstupním slovem, kde se opravdu dozvíte hodně zajímavého. Všem doporučuji.
Tak to je opravdu bomba. Málem jsem se rozplakal, když jsem si tuto knihu předevčírem koupil. Opravdu úžasné... Text je tištěn na krásný papír, toto se opravdu povedlo!
Tak jsme se dočkali, a přemýšlení nad tím, JAKÝ asi byl ten mystický svitek spontánní prózy, můžeme porovnat se skutečností. Překvapilo mne, jak málo se to liší od prvního vydání. ALE - vše je tak, jak jsem si myslel - Jack je Jack, Neal je Dean,Allen je Carlo, atd. A rytmus je daleko lepší, asi takový, jako když si na tu knihu vzpomeneme, opravdu...
Více
Knížka a edice je super, ale ten překlad...Pan Popel si očividně myslí, že slang se dá přeložit pražským přízvukem. V tomhle překladu se to opravdu číst nedá, bohužel.
Zobrazit další (1)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Unikát: 43metrová kniha

(...) Kromě klasické knihy na obálce s mapou Spojených států, na které je vyznačená trasa Kerouakovy cesty, je vytištěných i sedmačtyřicet neprodejných bibliofilských "svitků" Na cestě v číslovaných kusech s originální litografií Pavla Růta. O některé z nich je možné soutěžit na internetových stránkách nakladatelství. (...) Přesto se vyplatí vlastnit zrovna tohle necenzurované vydání - nejenom kvůli pozměněnému textu románu. Díky čtyřem kvalitním předmluvám zasazujícím román do širšího kontextu beat generation a seznamu doporučené literatury se tak kniha stává učebnicí pro nadšené obdivovatele beatniků. Těmi jsme byli v mládí skoro všichni a ve skrytu duše asi pořád ještě jsme.

Svědectví o odvěkém snu o svobodě

(...) Literární událostí je vydání legendárního Rukopisného svitku románu klasika beatnického hnutí Jacka Kerouaka Na cestě v českém překladu Jiřího Popela. Je považován za dílo, které proměnilo americkou literaturu i společnost. Jde o první znění románu, které Kerouac napsal během tří měsíců roku 1951. (...) Ke čtenáři se tak dostávají později vyřazené scény. Třeba o návštěvě u Billa Burroughse na podzim 1947. Nebo břitký rozhovor na téma "co bysme dělali, kdybychom byli postavy ze starého Západu". Vedou ho Jack a Neal při projíždění texaským Pecos na cestě do San Fransciska. Nebo zničující večírek v domě Alana Harringtona v Arizoně, který posiluje dojem, že sexualita bouřlivého Cassadyho se vymyká kontrole. Autorovi šlo o větší spád vyprávění i o obavu, aby kniha vůbec vyšla.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Na cestě - rukopisný svitek
Autor:
Kerouac, Jack
Nakladatel:
Argo
EAN:
9788025701706
ISBN:
978-80-257-0170-6
Doporučená prodejní cena:
398 Kč
Originál:
On The Road
Překlad:
Popel, Jiří
Popis:
1× kniha, vázaná, 390 stran, česky
Rozměry:
16 × 24 cm
Rok vydání:
2009 (1. vydání)