Skladem Info OKO

Hypnotizér (brož.)

Nakladatel:  Host 2011

Anotace

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(11x)

Vaše hodnocení
Mě se to líbilo a to jsem hodně náročný štenář.
Výborná kniha, které Vás od začátku do konce nepustí a nenechá vydechnout. Jistě, není tak komplexní a propletená jak jiné detektivy. Jednoduchý napínavý příběh je však zabalen v poutavém vyprávění.
Velice čtivé a napínavé od začátku až do konce.
Stojí za to si knihu přečíst, drsnější ale poutavý příběh.
Hypnotizér opět potvrzuje kvalitu detektivních žánrů na severu Evropy. S mrazivou chladností popisuje šílenství, které by dokonce ani dr. Hannibal Lecter nevymyslel. Skutečně mistrovský thriller.
Opravdu musím říct, že v porovnání s jinými severskými detektivekami Hypnotizér pokulhává především po literární stránce. Je velmi zřetelné, které pasáže píše žena a které muž (Lars Kepler je spisovatelské duo). Příběh začíná být více napínavý a strhující až v poslední třetině knihy. Samotný závěr mi spíš připadal jako předloha k průměrnému...
Více
Čtivá kniha vhodná pro spíše nenáročného čtenáře. Brzy mi začalo vadit, že se postavy chovají v určitých situacích nelogicky, prostě jsem autorovi přestala věřit. Dočíst se to sice dá, ale hledáte-li něco podobného Miléniu Stiega Larssona, Hypnotizér vás pravděpodobně příliš nenadchne. Doporučuji spíše Nemesis od Jo Nesba.

,ale musím souhlasit s Lukášem, který se vyjádřil přede mnou. Ano, čte se to dobře, tedy až na část, kdy se vyprávění vrací o 10 let dříve. To je občas nuda a natahování obsahu. Ovšem brutalita a nelogičnost je na škodu. Román snad nejlépe vystihl současné sociální problémy země. Tichá víra v anděly je oproti tomuhle vrcholné dílo.

Souhlasím s recenzí o pejskovi a kočičce - příliš mnoho děsivých témat v jednom, splácané do jednoho příběhu. Je vidět, co píše muž a co žena, často uniká dějová linie a často se opakují stejná větná spojení. Já tedy nadšená nejsem, knihu jsem po 1/3 už jen prolistovala. Úplný brak to není, ale vrchol (nejen) severských detektivek také ne.
Osobně mi přišlo, že autoři vzali několik atraktivních témat (hypnóza, brutální vraždy, únos, ...) a uvařili to jak pejsek s kočičkou dort. Hypnotizér obsahuje od každého něco ale tak nějak nedrží pohromadě. Je tam cítit velká snaha o 'efektní knihu', chybí Larsonova lehkost. Není to špatná kniha, ale je mnoho lepších.
Hypnotizér - shodly jsme se s kolegyněmi v názoru - zbytečně kruté, často hodně nelogické. Četly jsme určitě lepší knihy.
Celá kniha se podbízivě snaží vypadat jako moderní filmový thriller. Bohužel. Efektivní a akční závěr, hodně zvratů a krve (jak jinak), málo klidné, detektivní práce. Inu, to se v současné podbízivé krimi produkci nosí. Nic nového pod sluncem. Co je však opravdu nadstandardní průšvih, je zvolená, rádoby akční, forma vyprávění. 3. os přítomného a...
Více
Tímto chci poděkovat uživateli Pavel, že nám lidem kteří knihu ještě nečetli prozradil, kdo je VRAH. Pokud jsou příspěvky autorizované, tak se divím, že to Kosmas přijal. Na knihu jsem se těšil ...Kosmas: omlouváme se, Pavlovu recenzi jsme upravili.
Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl.
Zobrazit další (11)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Hypnotizér (brož.)
Autor:
Kepler, Lars
Nakladatel:
Host
EAN:
9788072945092
ISBN:
978-80-7294-509-2
Překlad:
Haidarová, Azita
Popis:
1× kniha, brožovaná, 544 stran, česky
Rozměry:
12,5 × 19,5 cm
Rok vydání:
2011 (2. vydání)