Nassim Nicholas Taleb - Černá labuť
Doručení po ČR zdarma

Černá labuť: Následky vysoce nepravděpodobných událostí

Nakladatel: Paseka 2011
Rozebráno
467 Kč
pohlídat

Anotace

Bestseller amerického akademika a investičního poradce libanonského původu analyzuje fenomén "černých labutí", tj. nepředvídaných jevů a událostí s významným dopadem na život jedince nebo celé společnosti, jakým byl např. teroristický útok z 11. září 2001, fenomenální úspěch společnosti Google či nedávná globální finanční a ekonomická krize. Autor...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(15x)

Vaše hodnocení
Co na to říct? Že o budoucnosti všichni ví prd. Vize jsou jen přání, predikce je návrh k sázce ale budoucnost prostě není daná.
Jaká je pravděpodobnost, že za měsíc bude nějaká epidemie? Co by se sem mohlo dostat? Měsíc na to. ,,Překvapení" a je tu korona. Obchody zavřené, lidi bez práce, před vstupem do centra stojan s desinfekcí...
...
Více
Nesmírně poutavé dílo, na němž má velký podíl zejména autorova schopnost vidět věci z různých (až nečekaných) úhlů. Spisovatel využívá znalostí z nejrůznějších oborů (historie, psychologie, ekonomie, filosofie aj.), na věci i dění kolem nás má zcela neotřelý a velmi zajímavý pohled. K vysvětlení používá srozumitelné příklady. Kniha se velmi dobře čte.
Výborná kniha a jako e-kniha za skvělou cenu, není nad čím váhat! Doporučuji a jen tak dál:-)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Střezte se ekonomů

(...) Jeho kniha s půvabným názvem je v podstatě dosti chaotickou (podle autora záměrně) sérií kratinkých esejů a příběhů protkaných osobními zážitky a místy až příliš sarkastickými šlehy vůči celým společenským skupinám, zejména ekonomům včetně nositelů Nobelových cen. Jejím jádrem je však zkoumání nahodilosti, která v nás vyvolává rozhořčení z nespravedlnosti. „Nahodilost celý svůj život studuji, praktikuji a nenávidím,“ píše. Černá labuť je odkazem na naše omezené vnímání skutečnosti a chabou představivost. Obyvatelé Starého světa byli přesvědčeni, že labutě mohou být jen bílé, protože vídali jen takové. Až do objevení Austrálie, kde najednou spatřili labutě černé.

Labutě nejsou tím, čím se zdají být

Intelektuální bestseller empirického skeptika Nassima Nicholase Taleba vyšel konečně česky. Je to kniha, která se musí povinně číst. S povinnou dávkou skepse. (...) Taleb je mimořádný autor. Jeho rozpětí je obrovské: od filozofie přes psychologii, ekonomii, matematiku až k přírodním vědám. Nezvyklé jsou zdroje jeho "myšlení o myšlení": mixuje řecké, římské a arabské myslitele s moderními psychology a ekonomy. Potěšení přináší i jeho styl: místy akademický, místy připomínající brutální otevřenost brooklynského taxikáře. Nevyhýbá se repeticím, trivialitám, odbočkám, historkám ani anekdotám. Díky pevné konstrukci a konzistenci se však kniha čte skvěle.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Černá labuť
Autor:
Taleb, Nassim Nicholas
Nakladatel:
Paseka
EAN:
9788074321283
ISBN:
978-80-7432-128-3
Doporučená prodejní cena:
549 Kč
Překlad:
Hořínek, Jan
Popis:
1× kniha, vázaná, 478 stran, česky
Rozměry:
15 × 22,5 cm
Rok vydání:
2011 (1. vydání)