Nahá pravda: aneb Co nám neřekli o našich penězích a budoucnosti

Nakladatel:  NF Distribuce 2012

Anotace

Autoři loňského bestselleru Všechno je jinak, známí ekonomové Šichtařová a Pikora, ve své nové knize rozcupovávají mýty, které se na nás valí z médií. Nečekejte však žádný suchý, odborný ekonomický text pro vědátory. Kniha je psána s takovým nadhledem, že ji zhltnete jedním dechem a možná se u toho ještě zasmějete. Kniha je určena pro každého, kdo se zajímá o současné dění. Po jejím přečtení těžko...
Zobrazit celý text

DALŠÍ TITULY V EDICI: Knihy autorské dvojice Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(12x)
Teprve podnázev "aneb Co nám neřekli o našich penězích a budoucnosti" upřesňuje, oč v knize půjde. Podle obálky by totiž mohlo jít o cokoli, neboť na ní je vyfocena nahá autorka, její spisovatelský kolega zde naštěstí zůstal oblečený. Kdybych knihu nehledal cíleně, určitě bych ji minul, protože obal má všechny atributy kýčovitého balastu (hodně barev, prvoplánovité fotky, velké písmo)....
Více
Všichni, kdo si myslíte, že kniha není pro Vás, protože Vás ekonomika a polika moc nezajímá, tak si ji kupte. Budete nadšeni stejně jako já, vzděláním čistokrevný strojař.
...nahá pravda, vzdělanost a zdravý rozum po dlouhé době vítězí nad lží a politickými žvásty a intrikami...Zastavte se, rozhlédněte se, nechte si otevřít oči a vystupte ze stáda!
Tato kniha Vám otevře oči, o budoucnosti, investicích, důchodech, krizi, euru, nebo také o krátkozrakosti politiků. Zdánlivě suchá témata autoři dokázali popsat velmi čtivou formou. Nejen díky absenci odborných výrazů, ale také díky tomu, že si neberou servítky pojmenovat věci pravými jmény. Proto daná témata pochopí nejen široká veřejnost, ale jak autoři sami píší, i politici (snad).
Kniha výstižně pojmenovává problémy a je srozumitelná i čtenáři, který nemá ekonomické vzdělání.
Pokud bude kniha stejná jako první, pak bude znovu bestsellerem. Už se na ni těším.
Zobrazit další (3)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Ekonomický striptýz vám zjeví nahou pravdu

Už jste se seznámili s tajuplnou bytostí jménem Ekonomika? Máte-li zájem, zveme vás na velkolepé představení, které pro nás připravili Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora ve své knize Nahá pravda. (...) Začtete-li se do knihy Nahá pravda, stanete se svědky jedinečné striptýzové šou, kde se Miss Ekonomika postupně odhalí (respektive bude, za jejího tichého souhlasu, odhalena). Co by také neudělala pro peníze, že? V závěru ji spatříte v celé její kráse tak, jak ji Pánbůh stvořil. Otázkou je, zda se vám tato nahotinka bude líbit – každý máme jiný vkus a někdo nemusí vidět všechno, někteří dokonce preferují, když ty nejintimnější partie zůstávají skryty. V tom případě si nechte oči zakryté. Jedno vám mohu zaručit – z představení budete odcházet plni emocí.

Magazín OKO

Něco vám na tuhle společnost prozradím
Aktuality

Něco vám na tuhle společnost prozradím

Prý že státní školství je zdarma! Houbeles! 

(publikováno na blogu 5.9.2014)

Něco vám prozradím na Pikoru; respektive na to, jak má pan ekonom ekonomicky zorganizovanou domácnost: Neustále si ...

 |  Markéta Šichtařová

Autor/Autorka

Vladimír Pikora

Český analytik finančních trhů a makroekonom.

Vystudoval VŠE v Praze, kterou zakončil doktorátem. V průběhu studia absolvoval několik zahraničních studijních pobytů. Je držitelem makléřských zkoušek. Agenturou B.I.G. byl v roce 2001 oceněn za přesnost prognóz. Veřejnosti je znám pro svou publikační činnosti. Časopisem Týden byl označen za médii nejcitovanějšího českého analytika v roce 2005.

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Markéta Šichtařová

Česká ekonomka, manažerka a podnikatelka. Působí jako ředitelka poradenské společnosti Next Finance, kterou založila v roce 2004. Také je blogerka na iDNES.cz, který ji prohlásil za nejlepší blogerku roku 2011 a 2015. Své knihy píše převážně s manželem. Kniha Lumpové a beránci, kterou společně napsali, byla oceněna v prestižní anketě Magnesia Litera 2015, když získala cenu čtenářů.

Vystudovala VŠE v Praze, obory hospodářská politika a finanční trhy, absolvovala studijní pobyt v Německu. Působila na analytických pozicích ve Volksbank CZ, kde se časem stala hlavní ekonomkou. Z pozice odešla ...

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Bibliografické údaje

Název:
Nahá pravda
Autor:
Pikora, Vladimír a Šichtařová, Markéta
Nakladatel:
NF Distribuce
EAN:
9788026028116
ISBN:
978-80-260-2811-6
Popis:
1× kniha, brožovaná, 256 stran, česky
Rozměry:
16 × 24 cm
Rok vydání:
2012
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také