Magorovy labutí písně

Nakladatel:  Torst 2006

Anotace

Pro velký zájem čtenářů vydává nakladatelství Torst samostatné knižní vydání jedné z nejvýznamnějších českých básnických knih druhé poloviny 20. století. Dnes již klasické a v mnoha případech zlidovělé verše napsané v 80. letech ve věznicích v...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(4x)
To tedy velmi doufám, že se nějaký 'kritik profesionál' může podepsat pod anotaci Torstu na Labutí písně. A pokud ne, je to s našimi kritiky velmi špatné. Já kritik profesionál nejsem, ale pod to, co napsali v anotaci se beze všeho podepíšu. Labutí písně jsou výborné básně. A že řada z nich je zlidovělá, je také pravda. Ukažte mi aspoň dva další básníky, kteří píšou tak pravdivě, přesně, hluboce...
Více
V nabídce hodnocení chybí stupeň nechci hodnotit !! Citace......vydání jedné z nejvýznamnějších českých básnických knih druhé poloviny 20. století. Dnes již klasické ..konec citace popisu knihy. Může se některý z literárních kritiků - profesionálů, pod takové hodnocení podepsat ??? Myslím, že nikoliv..

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Ivan Martin Jirous

Je známý též pod přezdívkou Magor nebo Magor Jirous. Byl český básník, publicista a výtvarný kritik, vůdčí duch českého undergroundu.

V době normalizace byl za své politické názory pětkrát vězněn. Stal se držitelem literární ceny Jaroslava Seiferta za celoživotní básnické dílo a ceny Toma Stopparda za dílo Magorovy labutí písně.

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Bibliografické údaje

Název:
Magorovy labutí písně
Autor:
Jirous, Ivan Martin
Nakladatel:
Torst
EAN:
9788072152964
ISBN:
80-7215-296-3
Popis:
1× kniha, brožovaná, 96 stran, česky
Rozměry:
11,5 × 18,5 cm
Rok vydání:
2006 (5. vydání)