Skladem

Hypnotizér

Nakladatel:  Host 2010

Anotace

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil...
Zobrazit celý text

DALŠÍ TITULY V SÉRII: Případy komisaře Joony Linny

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(21x)
Celá kniha se podbízivě snaží vypadat jako moderní filmový thriller. Bohužel. Efektivní a akční závěr, hodně zvratů a krve (jak jinak), málo klidné, detektivní práce. Inu, to se v současné podbízivé krimi produkci nosí. Nic nového pod sluncem. Co je však opravdu nadstandardní průšvih, je zvolená, rádoby akční, forma vyprávění. 3. os přítomného a budoucího času působí jako špatný vtip, nedá se na...
Více
Souhlasím s recenzí o pejskovi a kočičce - příliš mnoho děsivých témat v jednom, splácané do jednoho příběhu. Je vidět, co píše muž a co žena, často uniká dějová linie a často se opakují stejná větná spojení. Já tedy nadšená nejsem, knihu jsem po 1/3 už jen prolistovala. Úplný brak to není, ale vrchol (nejen) severských detektivek také ne.
Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl.
Opravdu musím říct, že v porovnání s jinými severskými detektivekami Hypnotizér pokulhává především po literární stránce. Je velmi zřetelné, které pasáže píše žena a které muž (Lars Kepler je spisovatelské duo). Příběh začíná být více napínavý a strhující až v poslední třetině knihy. Samotný závěr mi spíš připadal jako předloha k průměrnému americkému thrilleru.
A sociální mi přišly daleko víc...
Více
Tímto chci poděkovat uživateli Pavel, že nám lidem kteří knihu ještě nečetli prozradil, kdo je VRAH. Pokud jsou příspěvky autorizované, tak se divím, že to Kosmas přijal. Na knihu jsem se těšil ...Kosmas: omlouváme se, Pavlovu recenzi jsme upravili.
Mě se to líbilo a to jsem hodně náročný štenář.
Čtivá kniha vhodná pro spíše nenáročného čtenáře. Brzy mi začalo vadit, že se postavy chovají v určitých situacích nelogicky, prostě jsem autorovi přestala věřit. Dočíst se to sice dá, ale hledáte-li něco podobného Miléniu Stiega Larssona, Hypnotizér vás pravděpodobně příliš nenadchne. Doporučuji spíše Nemesis od Jo Nesba.

,ale musím souhlasit s Lukášem, který se vyjádřil přede mnou. Ano, čte se to dobře, tedy až na část, kdy se vyprávění vrací o 10 let dříve. To je občas nuda a natahování obsahu. Ovšem brutalita a nelogičnost je na škodu. Román snad nejlépe vystihl současné sociální problémy země. Tichá víra v anděly je oproti tomuhle vrcholné dílo.

Více
Výborná kniha, které Vás od začátku do konce nepustí a nenechá vydechnout. Jistě, není tak komplexní a propletená jak jiné detektivy. Jednoduchý napínavý příběh je však zabalen v poutavém vyprávění.
Osobně mi přišlo, že autoři vzali několik atraktivních témat (hypnóza, brutální vraždy, únos, ...) a uvařili to jak pejsek s kočičkou dort. Hypnotizér obsahuje od každého něco ale tak nějak nedrží pohromadě. Je tam cítit velká snaha o 'efektní knihu', chybí Larsonova lehkost. Není to špatná kniha, ale je mnoho lepších.
Velice čtivé a napínavé od začátku až do konce.
Hypnotizér - shodly jsme se s kolegyněmi v názoru - zbytečně kruté, často hodně nelogické. Četly jsme určitě lepší knihy.
Stojí za to si knihu přečíst, drsnější ale poutavý příběh.
Hypnotizér opět potvrzuje kvalitu detektivních žánrů na severu Evropy. S mrazivou chladností popisuje šílenství, které by dokonce ani dr. Hannibal Lecter nevymyslel. Skutečně mistrovský thriller.
Zobrazit další (11)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Kepler, Lars: Hypnotizér 1

Velký úspěch této knihy patřil k největším překvapením závěru loňské sezóny: thriller od neznámého švédského autora se prodral mezi desítku nejprodávanějších knih roku 2010 a stačily mu k tomu dva předvánoční měsíce.

Kepler, Lars: Hypnotizér 2 (in HN)

Joona Liina z románu Hypnotizér má před Vánoci. Vzhledem k jeho práci pro něj ale platí poněkud nezvyklá rutina: sníh, vražda, vyšetřování. V drsném prosincovém počasí se švédský kriminální komisař finského původu pouští do nechutného případu.

Hypnotizér

Surový bestseller potvrzuje, že je Švédsko krimi velmocí. Joona Liina z románu Hypnotizér má před Vánoci. Vzhledem k jeho práci pro něj ale platí poněkud nezvyklá rutina: sníh, vražda, vyšetřování. V drsném prosincovém počasí se švédský kriminální komisař finského původu pouští do nechutného případu. Někdo nevídaně brutálním způsobem vyvraždil celou rodinu, naživu zůstal jen patnáctiletý chlapec, pobodaný a v hlubokém bezvědomí. Někde je ale pořád naživu jeho sestra a je zřejmě v akutním nebezpečí. Proto sáhne policie k netradiční metodě a nechá chlapce zhypnotizovat. Šokující informace, které se hypnotizér Erik Maria Bark dozví, jsou teprve začátkem detektivky, jež se ve Švédsku v roce 2009 stala nakladatelským hitem číslo jedna.

Autor/Autorka

Lars Kepler

Švédští spisovatelé zaměřující se na kriminální románovou tvorbu.

Lars Kepler je pseudonymem autorské dvojice manželů Alexandra a Alexandry Coelho Ahndorilových. Křestní jméno pseudonymu odkazuje na švédského spisovatele Stiega Larssona, autora trilogie Millennium, jemuž se dvojice chtěla přiblížit žánrově i kvalitou děl. Příjmení Kepler je odkazem na astronoma Jana Keplera, s nímž je spojeno nové objevování. Spisovatelé používají netradiční zápletky a nechávají se ovlivnit filmovou tvorbou.

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Hypnotizér
Autor:
Kepler, Lars
Nakladatel:
Host
EAN:
9788072943999
ISBN:
978-80-7294-399-9
Originál:
Hypnotisören
Překlad:
Haidarová, Azita
Popis:
1× kniha, vázaná, 520 stran, česky
Rozměry:
14 × 20,7 cm
Rok vydání:
2010 (1. vydání)