Josef Škvorecký - Jak je ve větě člověk

Jak je ve větě člověk

Nakladatel:  Books and Cards 2010
Rozebráno
-20%
295 Kč
236 Kč
pohlídat

Anotace

Devětatřicátý svazek Spisů Josefa Škvoreckého nabízí autorovu korespondenci s Janem Zábranou (1931-1984), významným překladatelem, básníkem, prozaikem a zejména Škvoreckého blízkým přítelem a spolupracovníkem. Korespondence se nedochovala úplná, přesto je nepochybně cenným biografickým pramenem a navíc nám umožňuje nahlédnout alespoň útlými...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Škvorecký, Josef: Jak je ve větě člověk

Prozatím poslední (v pořadí již 39.) svazek spisů Josefa Škvoreckého, v jejichž vydávání v posledních letech pokračuje nakladatelství Books and Cards, představil čtenářům vzájemnou korespondenci, kterou Škvorecký dlouhá léta vedl s Janem Zábranou. Tyto blízké přátele navždy rozdělily následky okupace tehdejšího Československa v srpnu 1968.
Celá recenze

Trpké svědectví o osudech dvou přátel

Pojilo je dlouholeté a blízké přátelství. JOSEF ŠKVORECKÝ A JAN ZÁBRANA. Spisovatel a básník, velké osobnosti české kultury, však měli smůlu: žili ve špatných časech. Svědčí o tom jejich dopisy. Ta kniha, poněkud enigmaticky nazvaná Jak je ve větě člověk, chutná po hodně trpkém vínu. Díky autorům elegantní ve stylu a vzhledem k jejich osudům tragická v obsahu, vyšla jako devětatřicátý svazek Spisů Josefa Škvoreckého a zahrnuje korespondenci obou přátel od roku 1963 do roku 1984, kdy Jan Zábrana zemřel. Korespondence se nedochovala celá, ze šedesátých let jsou k dispozici jen Škvoreckého dopisy, ale i tak je to cenné svědectví nejen o vzájemném vztahu obou mužů (a jejich rodin), ale – a možná především – o době, pro kterou se jen stěží a vlastně marně hledá slušné slovo.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Jak je ve větě člověk
Autor:
Škvorecký, Josef
Nakladatel:
Books and Cards
EAN:
9788090418684
ISBN:
978-80-904186-8-4
Popis:
1× kniha, vázaná, 288 stran, česky
Rozměry:
12,5 × 20,5 cm
Rok vydání:
2010