John Irving - Poslední noc na ...

Poslední noc na Klikaté řece

Nakladatel:  Odeon 2010
Rozebráno
-20%
369 Kč
295 Kč
pohlídat

Anotace

Nový román jednoho z nejznámějších a nejoblíbenějších anglicky píšících autorů se začíná odvíjet v polovině 50. let ve vývařovně dřevorubecké osady v severním New Hampshiru, kde si úzkostný dvanáctiletý chlapec splete přítelkyni místního konstábla s medvědem. Chlapec a jeho otec jsou nuceni z okresu Coos uprchnout – nejprve do Bostonu, pak do...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
V každém momentu přesně víte, co můžete očekávat, co bude následovat, nutkavě se na to těšíte a zároveň se obáváte, protože morbidní zápletka přichází jakoby mimochodem, ale o to naléhavěji. Nevykrádá se, jak jsem zaslechla, ale těží ze sebe.
John Irving se vším všudy...
Ačkoli Irvinga miluju, tak tento román ve mě zanechal rozporuplné pocity. Ano, je to kniha, která se dobře čte, ale vždycky předem víte, co se stane a navíc je šíleně roztahaná a - to jsem si nemyslela, že o Irvingovi někdy napíš - místy až nudná.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Irving, John: Poslední noc na Klikaté řece

Kdo četl více než jednu knihu od amerického spisovatele Johna Irvinga, ten trochu tuší, co může očekávat od všech ostatních. Irvingovy motivy se opakují, jeho styl kombinující romány 19. století se soudobým nadhledem a ironií kolísá jen v závislosti na aktuální autorově formě a odchylky nebývají velké. Patří se dodat, že u Irvinga je to dobře: romány Svět podle Garpa (1978) a Modlitba za Owena Meanyho (1989) si nastavil laťku na úroveň svých vzorů Charlese Dickense a Thomase Hardyho...
Celá recenze

Násilí, jemuž neuniknete, plodí nové násilí

(...) Dvanáctiletý Daniel si na Klikaté řece, k níž se svážejí kmeny ze širokého okolí a plaví se dál, splete přítelkyni místního policisty s medvědem. Nešťastnou shodou okolností ji zabije. Mrtvolu pak s otcem složí v policistově domě, který se o ni "postará", přitom vyšle do světa verzi, že utekla s kuchařem Dominikem, jenž se synem náhle zmizel. A se zarputilostí inspektora Javera z Hugova románu Bídníci se vydá na cestu msty. Irving rozvíjí už vyzkoušené téma. Zájem o "fiktivní" autobiografii projevil nakonec ve Světě podle Garpa, životopisu spisovatele T. S. Garpa. V roce 1996 pak napsal autobiografickou knihu Imaginární přítelkyně. Srovnání jeho života s hrdiny románu se přímo nabízí.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Poslední noc na Klikaté řece
Autor:
Irving, John
Nakladatel:
Odeon
EAN:
9788020713445
ISBN:
978-80-207-1344-5
Originál:
Last Night in Twisted River
Překlad:
Trávníčkovi, Libuše a Luboš
Popis:
1× kniha, vázaná, 576 stran, česky
Rozměry:
13,1 × 20,6 cm
Rok vydání:
2010 (1. vydání)