- 12x Poezie Polsko

12x Poezie Polsko

Nakladatel:  Fra 2011
Rozebráno
-10%
99 Kč
89 Kč
pohlídat

Anotace

Současná polská poezie svým způsobem připomíná všežravá zvířata, v jejichž žaludku najdeme staré pneumatiky, plechovky, lana a další náhodné předměty. Můžeme-li básnický proces přirovnat k trávení, pak je nová polská poezie schopná pozřít (a zároveň vyloučit) všechno, představuje se čtenáři jako druh bezedného archivu skutečnosti. Nutnost uspořádat...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Siwczyk, Krzysztof: Koncentrat

Zbytečná diagnóza Může být něco více zavazujícího než nevyhraněná hudba, než život, vůči kterému nelze zaujmout žádné stanovisko? No a co ještě? Bytí bez přesvědčení, trvání, které ochromuje představivost tak, že zapomínáš na její existenci, v tom smyslu, v jakém zapomínáš spát a jen se snažíš předstírat, že víš, jak se to dělá. Máte ještě nějaké otázky? Jasná věc, můžeme si je ušetřit a dál makat jak boží hovada, kupovat šmejdy, které nám cpe svět.
Celá recenze

Konstrat, Bartosz: thanatos jeans; samochody i krew

Nevěděla jsem toho příliš o světě. Jen jsem měla pocit, žes myslel vážně to, že dovolíš zůstat nezletilým chlapcům ve stodole, blížila se přeci bouřka, malá drátěná kola se bořila do písku a nenechala je vyjet z koryta písčité cesty, na sobě měli tenká, bavlněná tílka a široké kalhoty nejspíš byli vyrušeni ze žní. Chtěla jsem být jejich malá sestřička, která jim bude nosit oplatky smaženého masa a ukáže jim k čemu slouží papírové ubrousky.
Celá recenze

Jankowicz, Grzegorz; Zakopalová, Lucie (eds.): Antologie současné polské poezie

Trauma o pejskovi Při čištění zubů jsem řekla manželovi: bojím se, jestli poznám, že jsem umřela. Je smrt jako snít sny jakoby ne vlastní nebo spíš připomíná dvě stě tisíc černých perliček, které se za námi točí do odpadu. Keep dying, řekl muž, zjistíš to. Pluj, světlá plachetničko, dopověděla jsem pro sebe, nemysli teď na děravé oko, kterým tě pozorují, aby tě potopili.
Celá recenze

Jankowicz, Grzegorz; Zakopalová, Lucie (eds.): Antologie současné polské poezie

Setkání se současnou nejmladší polskou poezií je osvěžující – najdeme v ní množství různorodých básnických jazyků. Hledajících, hravých, odhodlaných, váhajících, brutálních, jemných, kosmických i groteskních.
Celá recenze

Jankowicz, Grzegorz; Zakopalová, Lucie (eds.): Antologie současné polské poezie

Jen málo textů se pokouší nastínit úplný přehled nejnovější polské poezie, tedy tvorbu generace narozené v sedmdesátých a osmdesátých letech. Proti podobným absolutním kritickým přístupům nejčastěji stojí argument, že současná polská básnická scéna je – z estetického, myšlenkového, politického i společenského hlediska – příliš různorodá.
Celá recenze

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
12x Poezie Polsko
Nakladatel:
Fra
EAN:
9788087429150
ISBN:
978-80-87429-15-0
Popis:
1× kniha, brožovaná, 230 stran, česky
Rozměry:
11,5 × 18 cm
Rok vydání:
2011 (1. vydání)