Pavel Pepperštejn - Pražská noc

Pražská noc

Nakladatel:  Plus 2011
Rozebráno
-10%
59 Kč
53 Kč
pohlídat

Anotace

Pavel Pepperštejn je umělec mnoha talentů, grafik, malíř a spisovatel, a dokonce i filmař. V roce 2009 zazářil jako hvězda ruského pavilonu na Bienále současného umění v Benátkách. V Pražské noci stejně jako v celém svém různorodém díle využívá potenciál kulturních a popkulturních, historických i politických citací, narážek a parafrází. Na...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Pepperštejn, Pavel: Pražská noc

Pražská noc je zatím poslední kniha ruského spisovatele Pavla Pepperštejna a zároveň jeho první kniha přeložená do češtiny. Fantaskní novela vypravující osudy nájemného vraha osloví českého čtenáře svérázným výkladem některých historických událostí, které autor záměrně překrucuje a domýšlí. Záleží na čtenáři, jestli bude brát autorovy vize jako impuls k zamyšlení, či jako zdroj humoru.
Celá recenze

Divoká noc ve fantazmagorické Praze

Jestliže rusista Tomáš Glanc ve svých přednáškách na Filozofické fakultě UK řadil Pavla Pepperštejna (45) k ruským literátům, kteří tematizují změněné stavy vědomí a vnášejí do psaní psychedelické mechanismy, je Pražská noc vzorkem této tvorby.
Vypravěčem Pražské noci je elitní ostřelovač Ilja Korolenko. Do metropole přicestuje splnit zakázku – zlikvidovat šedou eminenci vlivných ruských zločinců, jistého Orlova. (...) Pepperštejnova hra nepostrádá svižnost a duchaplnost (s četnými kulturními odkazy), v překladu osvědčeného Libora Dvořáka je uchována jazyková vynalézavost a peprnost. Popis Prahy musí i rodilé Pražany překvapit místopisnou zasvěceností; až někdo zase bude psát studii o zobrazování české metropole v próze, tato kniha by v ní neměla chybět. A po právu bude Pepperštejnova atmosféra Prahy nejspíš přirovnávána k románům Miloše Urbana. Pražští zasvěcenci se navíc nemohou nepobavit nad sarkastickým vylíčením setkání zabijáka Ilji s malířem (skutečně existujícím) Kurovským, léta se umělecky producírujícím v hradčanské ulici Nový Svět.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Pražská noc
Autor:
Pepperštejn, Pavel
Nakladatel:
Plus
EAN:
9788025900987
ISBN:
978-80-259-0098-7
Originál:
Pražskaja noč
Překlad:
Dvořák, Libor
Popis:
1× kniha, vázaná, 160 stran, česky
Rozměry:
12,5 × 18,5 cm
Rok vydání:
2011 (1. vydání)