Třetí kaple

Nakladatel:  KNIHA ZLÍN 2012
Není v prodeji
169 Kč
pohlídat

Anotace

Napínavý a mysteriózní příběh ze současnosti, který lze vnímat stejně dobře jako detektivku nebo černý román. Stárnoucí muž a mladá žena. Jejich osudy spojí práce, potom láska. Co je rozdělí? Narazíme na jednu z největších záhad pozdního středověku - tajnou kapli císaře Karla IV. "Třetí kaple" se stavěla jako schránka pro císařovu nejcennější...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(5x)

Vaše hodnocení
Je to čtivá, chytrá kniha. Příjemná oddychovka.
Po severských detektivkách odvádí kniha čtenáře do příjemně známého prostředí české země. Většina pasáží je velmi čtivá a občas i napínavá. Celkově mě mile potěšila, přestože nepatří mezi mé top 10.
Přes nadšenou recenzi v Lidovkách mě knížka nenadchla. Kdo chce rozskotačeného, americky přehánějícího Dana Browna, koupí si Browna nebo jeho americké kopíráky. Kdo chce českého, řekněme intelektuálnějšího Dana Browna, koupí si Urbana.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Tajnosti uprostřed českého království

(...) Vypravěč románu, povoláním architekt, pisatel rukopisu nalezeného autorem na jakémsi řeckém ostrově, jak se praví v úvodu, začne kvůli lásce k záhadně zmizelé dívce po této kapli pátrat, čímž komusi překazí jakési plány a doplatí na to. Děj se rozvíjí nepředvídatelně, napětí se udržuje, kromě lásky amouder zaznívá i humor a ingredience jsou namíchány v chutném koktejlu řemeslně zručně a čtivě.
Navíc ve známých českých kulisách s podrobnými místopisnými údaji, až má čtenář chuť vzít stejně jako vypravěč mapu, zabodnout do ní kružítko, vymezit okruh, kde by se mohla kaple nacházet, a vydat se kopat. Což je dobře-máme vlastní autory schopné napsat poutavé knihy ve stylu Dana Browna nebo Carlose Luise Zafóna, abychom nemluvili jen o Umbertu Ecovi, průkopníkovi žánru.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Třetí kaple
Autor:
Grig, Karel C.
Nakladatel:
KNIHA ZLÍN
EAN:
ISBN:
Popis:
Elektronická kniha, 280 stran, bez zabezpečení DRM, 3,1 MB ePUB ePUB, 6,0 MB Mobi Mobi, 3,9 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2012