Marie Stryjová - Mlč
Ke stažení

Mlč

Nakladatel: Eman 2012
Ihned
95 Kč

Anotace

Povídkové miniatury, v nichž autorka (1931-1977) evokuje krajiny, postavy a příběhy svého dětství a mládí, prožitého nejprve na Volyni a potom na Broumovsku. Nezúčastněným dětským pohledem a barvitým až vizuálním jazykem zachycuje konkrétní zážitky z války a kolektivizace českého pohraničí.

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Marie Stryjová

(...) Především prózy ze souboru Nad rovinou přinášejí opravdu silný zážitek, nejen tím, že popisují pohnutou dobu, ale i velmi strohým autorčiným stylem, který vrcholí v povídkových pointách. Třeba text Esli dojde o zraněném vojákovi je zakončen takto: "Voják tam někde jde, ještě jednou v životě by chtěl vidět ženu a děti, zapálí mě v krku, polknu. Přenocuje někde v kupce sena. Za naší stodolou se hned začne stmívat."
HODNOCENÍ LN ****

Úžasný hlas Marie Stryjové

(...) Volyňské texty Marie Stryjové zachycují "malé dějiny", mikrosvět lidí, kteří si - v odloučenosti od původní vlasti - uchovávají vlastní svéráz a zároveň si soužitím s ukrajinskými a polskými sousedy v Dembrovce u Hrušvice osvojují i jejich svět. (...)Jde o básně v próze ne podle, ale ze skutečných událostí. Čteme-li je často se slzami v očích, není to proto, že by autorka chtěla dojímat, nýbrž proto, že jde o sugestivní reliéfní obrazy stejně přesné jako její jazyk.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Mlč
Autor:
Stryjová, Marie
Nakladatel:
Eman
EAN:
Doporučená prodejní cena:
95 Kč
Popis:
Elektronická kniha, 243 stran, bez zabezpečení DRM, 0,4 MB ePUB ePUB, 1,0 MB Mobi Mobi, česky
Rok vydání:
2012