Paulo Coelho - Alchymista
Ke stažení

Alchymista

Interpret:  Lukáš Hlavica
Nakladatel: Tympanum
Alchymista

Alchymista

269 Kč
Skladem
269 Kč
Ihned
249 Kč
Alchymista

Alchymista

338 Kč
Rozebráno
338 Kč
pohlídat

Anotace

Nahrávka vznikla podle knihy Paula Coelha - Alchymista, v překladu Pavly Lidmilové čte Lukáš Hlavica. Román Alchymista je takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(14x)

Vaše hodnocení
Alchymista je příběhem pastýře, který putuje za svým snem a překonává u toho různé překážky a svou trpělivost dojít až do konce.Příběh nám má být inspirací pro dosažení našich cílů, uvědomění si životních cílů a tužeb. knihu jsem četla v novém ilustrovaném vydání, které je opravdu úchvatné.
Kniha, ve které při každém dalším čtení můžeme nalézt nové a nové myšlenky. Hloubka, moudrost, a přitom jednoduchost.
Krásný příběh, který vás donutí přemýšlet nad věcmi a příhodami, které vám padají k nohám, jinak než doposud.
Alchymista patří mezi mé oblíbené knihy, po kterých sahám opakovaně. V tomto konkrétním případě je to proto, že ze mě příběh svou čistotou a dobrotou dokáže vyplavit absorbovaný hnus z věcí kolem sebe.
Příběh velmi příjemným způsobem inspiruje k nastoupení cesty hledání sebe sama, k hledání významu a souvislostí. Odvaha jít za svým životním snem je, přes všechna nebezpečí a strach z neznáma, korunována poznáním, že důležitá je samotná cesta, nikoliv cíl. To nejlepší máme všichni v každý okamžik přímo před nosem. Někteří to vidí, jiní ne....
Více
Alchymista byl první a tím nejlepším co napsal... krásný příběh, který při každém přečtení, či znovuotevření nabízí nové roviny, podle toho kde zrovna jste vy sami... je jako obraz, který vás stále sleduje, který je vždy jiný, podle toho odkud ho sledujete vy. Je lépe poslouchat v klidu, neb v běhu, mohlo by se vám dostat přesunů prostorových... ;o)
Tento příběh jsem přečetla na jeden zátah při jednom zimním odpoledni. Byl to můj první příběh od tohoto autora a od té doby na něj nedám dopustit. Úžasná kniha, a i když ji budete číst stále dokola, vždy v ní najdete něco nového, co vás překvapí a čemu jste při prvním čtení nevěnovali pozornost. Tento příběh byl bránou do světa knih Paula Coelho.
Nemusíme s tím souhlasit, nemusí se nám to líbit, ale to je tak jediné, co se proti tomu dá dělat... Čtyři hodiny času, na konci neuvěřitelný zážitek. Toto je první kniha, která mně dojala k slzám. Naprosto pohlcující, všeobjímající a vlastně jednoduchá kniha, která je cyniky vnímána jako pohádka (nebo prostě další příběh), ač tomu tak není.
P. Coelho je vynikající a dokazuje to i v této knize, pěkný děj, zajímavé myšlenky, já doporučuji přečíst. Podle mě by tato kniha neměla chybět v domácí knihovně.
Ta kniha je úžasná, nejlepší knížka co znám.
Užasná kniha od užasného spisovatele! od Paulo Coellho jsem četla tři knihy ale alchymista mě natolik upotal, že jsem ji měla přečtenou za tři dny a čtu ji znovu :) nádherný děj!
Je mi opravdu líto každého kdo nevěří...Nebo kdo v tom vidí kýč či pohádku. Není tam nic než jednoduchá pravda o zdánlivě složitém světě.
Něco tak krásného jsem dlouho nečetla.
a je jen na každém z nás co si z té nádherné knihy vezme. Já si odnáším, že lepší udělat něco špatně, než neudělat nic. A hlavně nepromarnit svůj život!!! Nemáme ho na zkoušku ....
Po přečtení této knihy jsem musela přemýšlet zpětně nad svým životem a uviděla jsem v něm cestu, která někde začala a někam směřuje. Taky jsem spatřila spoustu pochybností a strachu, které mě neustále na této cestě brzdí a oddalují ji. Pochopila jsem, že není třeba se ničeho bát, je vždy někdo na blízku, kdo nás vede a pomáhá nám (např. v podobě...
Více
Super knížka,myslím. Je to o tom, že když člověk něco moc chce a jde si za tím, že to dokáže.
Ideální pro ty kdo chtějí procvičit anglický jazyk při čtení dnes už světoznámé klasiky. Angličtina použitá v knize je celkem jednoduchá a příběh, který nezklame nikoho je jednoduchý a přímý, duchovně podbarven s jasnou myšlenkou a poselstvím. Každý si z knihy odnese své.
Tohle ilustrované vydání je moc pěkně zpracované. Moc hezký dárek pro přátele. Můžu jen doporučit. Inspiruje a potěší.
Knihu jsem četla po kouskách a v klidu ji vstřebávala.. Těch co tady píšou, že je neoslovila je mi líto.. O příběh samotný ani tak nejde ale o podstatu toho co při čtení člověk cítí.. Když je mi mizerně vzpomenu si na větu - Na svět se můžeme dívat jako ubohá oběť nebo jako dobrodruh který hledá poklad.. Pomáhá mi to :-)
Alchymistu může každý pochopit po svém, kniha davá prostor naší fantazii a neuzavírá nás do klece faktu.Je na každém z nás, co si vybere a ponechá. Od Coelha jsem přečetla pět knih a Alchymista mne zaujal nejvíce.
Četla jsem od tohoto autora už několik knížek a všechny mají svůj příběh a proto je nejde srovnávat... Ale je na každém jak ho ten příběh nadchne a pohltí... Myslím, že Alchymista upoutá každého, koho aspoň trochu zajímá smysl jeho života a smysl všeho co se děje... Pokud je někdo koho to nezajímá a tak ho ta kniha nemůže upoutat, protože to co se...
Více
Četl jsem všechny knihy od P. Coelha, které u nás vyšly a troufám si říct, že Alchymista je spolu s Veronikou a Jedenácti minutama nejvydařenější..
Myšlenky jsou naprosto skvělé. Nemám co bych te autorovi vyčítal. Kdo nepochopí, neocení
Přečetla jsem ji také jedním dechem - je úžasná a závěr je překvapivý. Zarazilo mne, že první, co mne napadlo, byla podobnost s Malým princem. Doporučuji !
Četla jsem 4 knihy od P.Coelha, kdybych ale četla jednu, bylo by to úplně stejné. Připadá mi, že všechny knihy si byly velice podobné. Žádná velká pointa, tedy kromě té, že máme žít naplno, hledat svoji cestu a smysl života. Všechny knihy jsou napsané velice jednoduše, nudí a absolutně nechápu, jak Coelho mohl prodat tolik knih a získat takové...
Více
Já jsem četla Alchymistu a musím se přiznat, že to je třetí kniha od Paula Coelha, která se mi dostala do rukou a od třetí osoby. Moc se mi líbila a myslím, že má opravdu hloubku.. Rozhodně bych ji nikdy nedoporučila ke čtení 12ti letému dítěti nebo jako oddechové čtení... Tato kniha vyžaduje svou atmosféru a pravý čas.. U čtení knih Paula Coelha...
Více
Knihu jsem přečetla už před pár lety a hodně mě tehdy oslovila.Letos v lednu jsem v Brně viděla divadelní představení Alchymisty. Přes počáteční obavy, jak celé představení vyzní, to dopadlo úžasně. Byla to nádhera a vřele doporučuji všem. Je to zajímavé srovnání.
Na každou knihu pana Coelha jsem vždy velmi zvědavý, jedinou, kterou jsem nečetl je Záhir. Koupil jsem si ji, ale absolutně ničím mě neoslovila. O často kritizované literární jednoduchosti snad víme všichni, ale proč ne? V jednoduchosti je síla a právě pohádky s poselstvím řeknou někdy víc, než překombinované příběhy. Čarodějku z Portobella moc doporučuji:o)
Tuhle knihu jsem dostal. Od svého Alchymisty; příběh, část příběhu, svého Osobního příběhu, jsem si zažil (nebo jsem začal svou cestu za poznáním) ještě před přečtením. Myslím, že by si kniha zasloužila vydání v kůži vázané. Děkuji. Potvrdilo se mi to, co jsem sám začal vnímat a čem jsem přemýšlel.
Opravdu!V žádné jiné knize jsem nenašel tolik pravd a odpovědí,které jsem v duši vnímal,ale neuměl je formulovat.Opravdu skvělá kniha a bystrý autor.Všem doporučuji!!!!
2Leela: Já jsem si dnes uvědomil, že mi ta kniha hodně dala, ztotožňuji se s ní, protože to co mi 'vnucuje' se ukázalo být pravdou. Ale chápu tě, co nezažiješ na vlastní kůži, tomu neuvěříš...
V prosinci loňského roku mi moje matka těsně před svým odjezdem do Ruska, dala tuto knihu a ještě Veroniku (též od Paola Coelha a oboje v ruském vydání) a řekla ať si ji určitě přečtu. Nejdřív jsem si říkala - to musí být nějaká pitomost... Ale pak jsem si řekla, no co zkusim... Tak jsem to začala číst a ani sama nevim jak, ale nemohla jsem od té...
Více
Tuhle knihu jsem musela číst hned dvakrát. Je prostě skvělá a člověku může hodně dát...
Je mi lito nekoho, kdo nedokazal pochopit tuhle knihu, budto jste holt moc mladi a nebo malo vyspeli zatim. Sorry, super kniha!
Vynikající pojednání o péči o duši ve stylu Thomase Moorea. Žádné filosofické kydy, prostě jen poetika. De facto shrnuje vše, co se píše v alchymických traktátech...
a pokazde mi dal neco noveho. Neni dulezity pribeh samotny, ale co je za nim - asi tak jako v zivote :) Vrele doporucuji kazdemu, kdo ma otevrene srdce a ne jen oci. V jednoduchosti je moudrost a sila a o tom je tahle kniha. Vsem krasny den
Jedna z nejkrásnějších knih jaké jsem kdy četl. Mnozi autoři snadno zabředají do hlubin patosu. Pablo Coelho však neomylně zůstává nohama na zemi, a přitom s hlavou v oblacích.
precti si a bud ti to neco da,nebo nikoliv.ale kdyz se ti to nebude libyt,nerikej,ze je to k nicemu:-)be happy

musim rici,ze jsem si vcera koupila Alchymistu a temer jsem jej precetla celeho... Je to uzasna kniha a nuti nas k zamysleni...Vrele ji doporucuji je skvela..

Cetl jsem Alchymistu jako prvni knihu od toho autora a musim uznat, ze je porad i po precteni nekolika dalsich nejlepsi. Strhujici a poutavy dej v sobe skryva hlavni myslenku, kterou opakuje v nekolika dalsich knihach ale ne uz tak povedene. Pokud napriklad nekdo vaha zda Alchymistu nebo Zahir, tak rozhodne Alchymistu. Kdybych si koupil jako prvni Zahir uz bych od Coelha asi nic dalsiho necetl.
Slušně udělaný příběh. Možná až komerční. Autor zde ovládá své řemeslo. Knížka, ke které se můžete stále vracet a hledat nové významy biblické, orientální i jiné.

Kniha z reálného světa popisující duši člověka,přání,touhy.Snaha najít smysl života... Tohle se nedá číst každý den,je to jako poezie.Od Coelha se mi líbí i Veronika.

Kniha není tak dlouhá, možná vám pomůže podívat se na svět z trochu jiného úhlu. Mně se moc líbila, souhlasím, že si je trochu podobná s Malým Princem. Její příběh celkem jednoduchý, ale poutavý.
Ovane vás pouštní písek, noříte se do filozofie mudrců,... Doporučuji si navrch zapálit vonnou tyčinku a iluze Orientu je dokonalá;)
Alchymista mi přijde příliš kýčovitý a didaktický. Udělej to a to a budeš v životě šťastný. Pohádka pro dospělé, která mě ničím neoslovila. Přečetla jsem od autora ještě Čarodějku z Portobela a musím říct, že oproti Alchymistovi se jedná o mnohem vyzrálejší text, který v sobě obsahuje i odkaz na negativní stránky duchovnosti.
Musím říci, že stylem jakým je Alchymista vyprávěn a poselstvími, jenž kniha obsahuje mi připomíná pohádku Antoine de Saint-Exupéryho Malý princ. Nevím do jaké kategorie patří tato kniha, ale pohádka mi příjde jako nejlepší zařazení pro tento bestseler. Úroveň literarní jakou P. Coelho píše není vynikající, ale zdá se že osloví masy již dávno...
Více
Pustil jsem se do Alchymisty s tím, že jde o magický realismus, proto jsem se trochu zklamal, že jsem v něm nenašel ani špetku světa známého z Marquezových románů. To je asi ale chyba mých očekávání. Jinak mi přijde, že Coelho píše intelektuálně-filozofickou tvorbu v podstatě univerzálním jazykem a 'lidovým' stylem, který oslovuje široké masy. A to je mi možná trochu proti srsti.
Co dělá z této pohádkové cesty španělského pastýře za pokladem největší brazilský bestseller všech dob, stále znovu a znovu vydávaný a překládaný? Je zřejmé, že Coelho nenechá nikoho lhostejným. Líbí se všem, kdo si kupují a čtou motivační knihy typu "jak dosáhnout štěstí a úspěchu", zatímco jeho odpůrci mají z takové literatury kopřivku....
Více
O Coelhovi jsem slyšela mnohé, a tak jsem se rozhodla začít Alchymistou. Je možné, že jsem jen nebyla správně naladělá, ale zřejmě jsem od této knihy očekávala příliš mnoho. Nemám nic proti pohádkám pro dospělé a nebráním se jim, i jakési poselství jsem za tím vším vyprávěním vypozorovala, jen nevím, čím ta kniha mohla někoho nadchnout. U mě bohužel způsobila, že na dalšího Coelha chuť nemám.

Je to takové protivně laskavé, prázdné, klouže to po povrchu... Komentář přede mnou to opravdu vystihl!

přijde mi to příšerně jednoduché..jak skončí jsem věděla už před půlkou, nevidím v tom ani to poselství. Od Coela ujde Veronika, Alchymista je pohádka pro děti
Nejvíce se mi z knihy líbí asi prolog o Narcisovi a tůni a obálka.Jinak nemůžu pochopit,jak se tato kniha mohla stát bestsellerem...(?) Kniha je napsaná podezřele čtivě a přímo vnucuje až nechutně čtenáři své poselství...Napadá mě,že kdyby autor napsal Alchymistu jako pohádku pro malé děti,že by pro lidstvo udělal mnohem víc.
Rádoby filozofická knížka. Lehké čtení akorát tak na dovolenou. Vhodná pro velmi nenáročné nebo začínající čtenáře. Naivní, hloupé. Kniha snažící se působit jako studna moudrosti, ve skutečnosti jednoduchá. Ale nikomu neubližuje a mohl by to být milý dárek pro dvanáctileté dítě.
Patřím k té menšině, kterou Alchymista neoslovil a proto už nebudu vyhledávat četbu dalších knih Coelho. Pohádkový příběh psaný dětsky a jednoduše - nic tak úžasného jak mnozí popisují. Kdesi jsem četla, že Alchymista má podobnost s Exuperyho Citadelou, ale to je naprostý omyl.
Alchymistu jsem přečetl již kdysi dávno, a musím uznat, že je to velmi čtivé dílo. Čtivost je v tomto případě jakýmsi vysvobozením, neboť kdyby se tento zbytečný, mělký a pointu postrádající příběh ('děj' by bylo silné slovo) měl vléci ještě o deset čtenářových minut déle, dalo by se jeho čtení nazvat masochismem. Je mi opravdu líto všech, kteří v...
Více
Rádoby mysticismus, postrádající hloubku odpovídá na soudobou prázdnotu. Přetavuje klasický příběh známý z národních literatur a plní ho prázdnými pravdami.
Od knihy jsem příliš neočekával, ale i tak mne zklamala. Pouze opakuje již dávno řečené. Navíc se snaží tvářit jako poselství a poučovat o 'pravdách', které ale nemají žádnou hloubku.
Špatná kniha, nejapně poučující, přežvýkané rádobymoudré floskule o ničem.
Zobrazit další (55)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Coelho: Zde jsou mé knihy zdarma

(...) "Během roku se jí prodalo deset tisíc výtisků, rok nato sto tisíc a dnes jsme v Rusku prodali přes deset milionů mých knížek - a přitom náklady na propagaci zůstaly stejné," uvádí Coelho. (...)

Autor/Autorka

Interpret/Interpretka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Alchymista
Autor:
Coelho, Paulo
Nakladatel:
Tympanum
EAN:
8594072277139
Doporučená prodejní cena:
249 Kč
Interpret:
Hlavica, Lukáš
Popis:
AudioKniha ke stažení, 30 x mp3, délka 4 hod. 28 min., velikost 263,0 MB, česky