Ježíš Kristus & islám: Aneb islám a jeho vztah k Ježíši a křesťanství

Nakladatel:  Lhoťan Lukáš 2014
Rozebráno
Na prodejnách 
Dostupno na následujících prodejnách (bez záruky):
150 Kč
135 Kč

Anotace

V předkládané knize autor zkoumá, jak se k učení Ježíše Krista staví islám, a zabývá se otázkou ideologických a teologických rozporů mezi těmito dvěma světovými náboženstvími. Lhoťan se tak snaží překlenout mnohdy příliš povrchní pohled na islám formulovaný propagátory mezináboženského dialogu.
Kniha poukazuje nejen na zásadní rozdíly mezi interpretací postavy Ježíše Krista v islámu a...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(35x)
I pro ateistu velice poučné, navíc to zapadá i do tezí pana Pelikána. Například to, že mezináboženský dialog s teorií, že křesťané a muslimové mají stejného boha je absolutně nesmyslná a nezakládá se na pravdě.
Posílám původní text, který jsem psal přímo panu Lhoťanovi:

Vaše knížečka ''Ježíš Kristus a Islám'' je podle mě dalším interesantním nahlédnutím do této problematiky, je napsána jednoduše a přehledně, především pro ty, kteří se o náboženství/současné dění, které se k tématu vztahuje, zaobírají spíše krátce.

Navzdory vznášené kritice, kdy pisatelé zuří nad Vaší údajnou...
Více
Dříve jsem byla aktivní muslimkou, ale po přečtení knihy islám a islamismus a ježíš kristus a islám jsem zjistila, že je na islámu něco zhnilého. Od té doby jsem křesťankou a jsem za to vděčná panu Lhoťanovi, že mi svou publikační činností otevřel oči. Díky němu se zase cítím jako člověk
Skvělá kniha která popisuje postoj křesťanství a islámu. Autor čerpal z bohaté historie a vlastních zkušeností. Hodně zdaru v práci a nenechte se pane Lhoťan vykolejit sluníčkovými lidmi a mnoho dalších knih!
Autora jsem zaregistroval díky jeho předchozím dvěma knihám. Protože jsem je přečetl prakticky bez dechu, koupil jsem si i Jéžíše. Kniha mě zaujala především v souvislosti s udělením Templetonovi ceny propagátorovi islámu ing. Halíkovi. Tento údajný kněz vyznává Boha, ale již ne jeho syna. Kniha čtivým způsobem, i pro laika, předkládá rozdíly ve vnímání Jéžíše křesťany a muslimy. Doporučuji k...
Více
Autor si protiřečí už v samotné anotaci. Uvádí: "Jeho kniha tedy není zamýšlena jako prezentace pozitivního obrazu křesťanství na úkor islámu či ateismu (...) se dnes již ukazuje, že i středověká křesťanská netolerance byla oproti vládě islámu jen „procházkou růžovým sadem“." Což už zde ukazuje, že kniha nebude objektivní.

Dále je zarážející autorova definice muslima a islámu na...
Více
Knihu jsem si objednal a byl jsem na ni opravdu zvědavý. Bohužel jsem se nedočkal ničeho jiného, než 80 stránek faktograficky chybného textu, kde pan autor přebírá již tisíckrát vyvrácené omyly a pseudoteorie. O většině témat již autor "psal" na facebookové skupině "nevadí mi české mešity", kde mu bylo trpělivě vysvětlováno, že jeho teorie, které předkládá, vycházejí z chybných...
Více
Kniha je určena pro široké publikum čtenářů - nejen křesťanů, ale i "obyčejných českých ateistů", aby se seznámili s islámským pohledem na evropskou civilizaci a evropský systém hodnot. Text knihy neobtěžuje zbytečnou teologií a dogmatikou, takže ji může v klidu číst i ten, kdo se sám považuje za nevěřícího, ale žije v českém kulturním prostředí, do kterého patří i oslava Vánoc a...
Více
Doporučuji k přečtení všem, kdo se zajímá o islám, ať už z jakéhokoli důvodu. Text je sice na můj osobní vkus k islámu příliš "shovívavý", ale jsem vděčný za pohled člověka, který jej zažil takříkajíc "na vlastní kůži". Tuhle publikaci, jsem si prostě musel přečíst po té, co jsem nedávno přečetl "Islám a islamismus v České Republice" od stejného autora.
Pro mne,...
Více
Zobrazit další (6)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Lukáš Lhoťan

Je nezávislý novinář, bývalý muslim a autor knih Islám a islamismus v České republice, Ježíš Kristus a islám a Arménský holocaust. Od roku 1998 do roku 2010 byl spolupracovníkem předsedy českých muslimů Muneeba Hassana Alrawiho a do roku 2012 členem Muslimské obce v Brně. Je absolventem poutě do Mekky a vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth. Rovněž absolvoval studijní pobyt v USA The International Visitor Leadership Program (2010). Do svého zřeknutí se islámu patřil k mediálně nejznámějším muslimům v České republice a také k propagátorům reformního islámu.
Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Ježíš Kristus & islám
Autor:
Lhoťan, Lukáš
Nakladatel:
Lhoťan Lukáš
EAN:
9788090493247
ISBN:
978-80-904932-4-7
Popis:
1× kniha, brožovaná, 80 stran, česky
Rozměry:
14,5 × 20,3 cm
Rok vydání:
2014 (1. vydání)