Jane Austenová - Pride and Prejudice
Ke stažení

Pride and Prejudice

Nakladatel:  Infoa 2014
Pýcha a předsudek

Pýcha a předsudek

299 Kč
Ihned
299 Kč
Pýcha a předsudek

Pýcha a předsudek

249 Kč
212 Kč
Ihned
-15%
249 Kč
212 Kč
Ihned
149 Kč
Pýcha a předsudek

Pýcha a předsudek

249 Kč
212 Kč
Rozebráno
-15%
249 Kč
212 Kč

Anotace

Obtížnost poslechu odpovídá jazykové úrovni B1 podle Společného evropského referenčního rámce, tj. pro studenty angličtiny na úrovni středně pokročilých.

Mrs Bennet has five daughters and they are all unmarried. When rich, single Mr Bingley comes to live in the area, she is sure that he will be the perfect husband for Jane, the eldest Miss...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(4x)

Vaše hodnocení
V dnešní době záplava klidu, romantiky, krásné přírody a mezilidských vztahů, květnatá mluva. Mám knihu stále u sebe, odpoutání od všedních dní kdekoli, kdykoli. Ještě jako audio ji nemám, ale to bych si asi tolik nevychutnala, nemohla se vracet k pasážím, které mám tak ráda. Ve filmu (2002) nádherná hudba.
Kdo nečetl tuhle knížku,je o hodně ochuzen.Totéž si myslým i o filmu,který má stejný název.A pokud jde o postavu pana Darcyho,spokojenost s jeho chováním neni povinná,přestože poněkud neoprávněná.(můj názor)
Naprosto skvělá kniha, hned jak jsem ji dočetla, šla jsem si koupit dalši, Mansfieldské panství. To jsem dočetla před chvílí a teď jsem se pustila do knihy Rozum a cit. Knihy Jane Austenové mě naprosto uchvátily.
Celý včerejší den jsem nebyla s to se od této knihy odtrhnout.Často se mi stává,že knihu čtu pro nedostatek času delší dobu.Ale tentokrát mi sebedůležitější povinnost nedovolila odvrátit zrak ani na vteřinu.S jistotou mohu říci,že četba Pýchy a předsudku mi dopřála nejkrásnější zážitky ve spojitosti se dnem takto stráveným.Plně souhlasím s...
Více

Jane Austenová je jedním z mých nejoblíbenějších autorů. Její knihy mě doslova pohltily, vždyť která z nás si alespoň jednou nechtěla zkusit být Elizabeth Bennetovou, Elinor Dashwoodovou, případně Fanny Priceovou. Avšak osud Elizabeth mě zasáhl nejvíc, je to na svou dobu velice inteligentní a pokroková dívka, která díky těmto vlastnostem dojde...

Více

Nejdříve jsem si zašla na film Pýcha a předsudek a musím říci, že výkon herců a celý film byl naprosto senzační! nechápu, jak někdo může něco takového zahrát,velmi to obdivuji, poté jsem si zakoupila knížku a celou ji ihned přečetla, je to nádherná kniha, určitě si ji přečtěte a zajděte si i na film, který jde právě v kině!

Ze zahraničních titulů je pro mne osobně tento číslo 1. Naprosto fenomenální dílo, vystihující atmosféru té doby. Vřele všem doporučuji.

K této knize jsem se dostala zcela náhodně. Padla o ní zmínka v televizním seriálu spíše pro děti.Pouze mlhavě jsem si vzpomínala na přesný název ale v knihovně mi pomohly a půjčila jsem si ji.. Když mi kniha přišla doma do ruky, nevěděla jsem, zda mě upoutá a bude zábavná. Mé překvapení bylo velmi milé.Celý den jsem se těšila na chvilku,až ji...

Více
Pýchu a předsudek mohu vřele doporučit všem čtenářům, kteří rádi pozorují lidi kolem sebe s úžasem a ironií. Tato kniha Vám odhalí, že lidé a jejich mravy se nezměnili po celá ta dvě staletí od jejího napsání. Hlavní hrdinku, Lízinku, si jistě oblíbíte. Jane Austen ji vytvořila nejplastičtěji ze všech svých postav, protože prostřednictvím její...
Více
Knihu Pýcha a předsudek od Jane Austenové jsem četla (2x) a byla jsem z ní zcela nadšená. Byla dokonce zfilmována a před mnoha lety ji uvedla televize Prima. Ráda bych si film pořídila na videokazetě, ale bohužel ještě 'neexistuje'. Myslím si, že stojí zato.
Bál jsem se, že kniha bude prolezlá skrz naskrz romantikou přelomu osmnáctého a devatenáctého století, ale nebylo to tak hrozné. Spíš to byl takový 'souhrn schůzek za uplynulý týden' a kupodivu se to četlo docela dobře. Musím uznat, že kniha si místo ve všemožných TOP 100 seznamech zaslouží.
Kniha mě zlákala už jen tím, jak literárně protřelá je. Abych pravdu řekla, je to četba, která snad může zaujmout jen ženy a dívky. Příběh je nadlehčeně vypravován a hezky plyne. Není natahován zbytečnostmi a příjemně se čte. Po chvíli vám postavy přijdou velice známé, stejně jako místa, kde se pohybují. Nedivím se, že se kniha těší takové oblibě,...
Více
Velice pěkná kniha, ale narozdíl snad od všech žen jsem panem Darcy nebyla vůbec nadšena. Jeho povaha se mi vůbec nelíbila.
Zobrazit další (10)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Pride and Prejudice
Autor:
Austenová, Jane
Nakladatel:
Infoa
EAN:
ISBN:
Popis:
AudioKniha ke stažení, 13 x mp3, délka 1 hod. 6 min., velikost 90,1 MB, česky
Rok vydání:
2014