Kobajaši Issa - Oči vážky. Krůpěj rosy.

Oči vážky. Krůpěj rosy.

Nakladatel: Argo 2014
Rozebráno
-15%
298 Kč
253 Kč
pohlídat

Anotace

Dvě útlé knihy krátkých japonských básní haiku básníka Kobajaši Issy s krásnými ilustracemi Daniely Renčové potěší duši i oči. Absolventka Ústavu grafiky a designu v Plzni za toto výtvarné pojetí haiku získala ocenění Vojtěcha Preissiga od Spolku českých bibliofilů v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2012."

Vydání knihy podpořila Suntory Foundation.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)

Vaše hodnocení
Pozoruhodná a překrásně vypravená kniha, tedy vlastně dvojkniha, ve vynikajícím překladu Antonína Límana a naprosto ojedinělým výtvarným doprovodem Daniely Renčové. Vzácné prolnutí autora, překladatele a výtvarnice. Vřele doporučuji.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Haiku, kresba, kaligrafie – velmi stručná poezie

Chcete zažít něco výjimečného? Zaslechnout zašustění křídel vážky či zahlédnout třpytící se krůpěj rosy? Postřehnout takové vjemy, k jejichž zachycení potřebuje člověk klid a čas? Přečtěte si haiku! (...) Celé provedení již na první pohled působí velmi zenově a harmonicky. Dvě útlé knížečky, bílá a černá, vložené do černobílého obalu zrcadlí harmonii protikladů, jin a jang. Výtvarné řešení je zajímavé, podněcuje ve čtenáři hravost, nutí jej k hledání souvislostí a tím podtrhuje skryté významy jednotlivých haiku. Stejně, jako nám při běžném pohledu na svět zůstává mnohé skryto a potřebujeme se ztišit, abychom mohli nahlédnout pod povrch a proniknout k podstatě věci, vidíme i zde nejprve náznak v doprovodné ilustraci a teprve po přečtení básně ji vidíme celou. Navíc skrz jednotlivé stránky barva tuši lehce prosvítá a dovoluje nám postřehnout další rozměr sdělení.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Oči vážky. Krůpěj rosy.
Autor:
Issa, Kobajaši
Nakladatel:
Argo
EAN:
9788025711897
ISBN:
978-80-257-1189-7
Originál:
Oči vážky. Krůpěj rosy.
Překlad:
Líman, Antonín
Ilustrace:
Renčová, Daniela
Popis:
2× kniha, vázaná, 224 stran, česky
Rozměry:
15 × 21,5 cm
Rok vydání:
2014 (1. vydání)