Nádherná teorie: Sto let obecné teorie relativity

Nakladatel: Vyšehrad 2015
Není v prodeji
-20%
210 Kč
168 Kč
pohlídat

Anotace

Oxfordský profesor astrofyziky Pedro G. Ferreira napsal strhující příběh vzniku a rozvoje obecné teorie relativity. Srozumitelně a názorně vysvětluje východiska, základní pojmy a výsledky této teorie, popisuje příslušné modely vesmíru i astronomické objekty a jevy, které byly v souvislosti s touto teorií objeveny, jako jsou kvasary, pulzary, černé...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(
(1x)

Vaše hodnocení
Knihou jsem byla nadšena. Je výborně napsaná. Marie

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Nezabíjejte Einsteina, pánové. Vysvětlí ho Ferreira

U příležitosti stého výročí zrodu obecné teorie relativity vznikl podrobný životopis této jubilantky a spolu s ním i shrnutí úspěchů, jichž v astrofyzice a kosmologii prozatím dosáhla. Na cestě do síně slávy to ale nejznámější myšlenka Alberta Einsteina nemívala lehké, protože jisté lidské vlastnosti neovlivní ani zakřivení prostoročasu. Místy té představě škodila vědecká ješitnost, jindy přílišná snaha velící nepřipustit ve vesmíru zvěřinec, popřípadě taje černých děr, pro něž je nevyzpytatelnost přirozeností. Portugalský popularizátor Pedro G. Ferreira, mimo jiné profesor na Oxfordu a poradce Evropské kosmické agentury, se drží zásady fyzika Ernesta Rutherforda, že vědecké poznání je pro kočku, nesvedeme-li ho předat slečně, která nám nese pivo. Výsledkem je výklad tak přístupný, až se zdá, že k nám promlouvá nový Carl Sagan, americký popularizátor astronomie.

Ferreira, Pedro G.: Nádherná teorie: Sto let obecné teorie relativity

Fyzika se počátkem dvacátého století probudila ze sebevědomého snu domněle vševědoucího člověka do vibrující reality obtížně představitelných poznatků, jejichž podstata je přirozeným lidským smyslům zcela skrytá. Hlavním tématem knihy je Einsteinova teorie relativity, která hraje v této napínavé hře o poznání světa stěžejní roli.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Nádherná teorie
Autor:
Ferreira, Pedro G.
Nakladatel:
Vyšehrad
Edice:
Spektrum
EAN:
Originál:
The Perfect Theory
Překlad:
Langer, Jiří
Popis:
Elektronická kniha, 307 stran, bez zabezpečení DRM, 0,7 MB ePUB ePUB, 1,7 MB Mobi Mobi, 1,9 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2015