Josef Hiršal - Hiršalův skicák

Hiršalův skicák

Nakladatel: Meander 2016
Hiršalův skicák

Hiršalův skicák

298 Kč
238 Kč
Rozebráno
-20%
298 Kč
238 Kč
Rozebráno
-20%
298 Kč
238 Kč
pohlídat

Anotace

Výbor z rozsáhlého Hiršalova básnického díla pro děti je první prací svého druhu, a proto dává prostor různorodosti básníkova stylu: zahrnuje říkadla a popěvky, groteskní a jazykově hravý verš, dále básnického průvodce po dřevařských řemeslech i poezii určenou starším dětem.
Do výboru je rovněž zařazeno několik samostatných básnických čísel z...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení
Knížka je umělecké dílo, radost pohledět, a dát jí dětem k domalovávání, to bude chtít odvahu, kterou já nemám. Ale ano, jen co se objeví vnouče, které rádo kreslí a o kterém budu vědět, že knížku snad může něčím obohatit.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Hiršal, Josef; Nikl, Petr: Hiršalův skicák

Hiršalův skicák je jedním ze zdařilých pokusů, jak přiblížit poezii dětem. S ilustracemi výtvarníka Petra Nikla a v experimentálním formátu vznikl barevný skicář, který dětem umožňuje doplnit si vlastními kresbami to, co čtou, právě tak, jak to cítí a chtějí. Rozvoj jazyka a řeči tu jde ruku v ruce s péčí o dětskou představivost.
Celá recenze

Hiršal, Josef; Nikl, Petr: Hiršalův skicák

Textovou stránku publikace, netradičně vyhotovené na tvrdém papíru s vazbou do spirály, pečlivě připravil editor Radim Kopáč. Hiršalův skicák zahrnuje přes třicet básnických textů z desítky Hiršalových publikací pro děti...
Celá recenze

Básně k domalování

(...) Zaujetí dětským čtenářem je ovšem patrné z rozličných poloh Hiršalových veršů - tu jsem v grotesce ("Časně ráno u rybníka/ potkal Honzík kominíka."), tu ve vážném ohledávání světa ("Někde sirku odhodili,/od té sirky chytil dům."), verše často připomenou lidové říkadlo či písničku, jinde je zcela patrné didaktické poslání. Editor Radim Kopáč na přeskáčku vybíral z titulů vydaných mezi léty 1944 a 1965 - z básnických sbírek, ale i veršů, jimiž byly proloženy prozaické knihy či divadelní hříčky nebo které na rubu provázely pohlednice. Spojuje je cit pro slova, s nimiž si básník dovedl (řečeno opět s Bohumilou Grögerovou) "smysluplně hrát, obměňovat je; dodával jim lesk, vtipně je komolil, mazlil se s nimi." A se slovem se tahle zvláštní knížka, kterou tvoří listy na drátěné spirále, nespokojuje. Petr Nikl verše doprovodil jednoduchými kresbami, které si děti mohou vybarvit či dokonce domalovat.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Hiršalův skicák
Autor:
Hiršal, Josef
Nakladatel:
Meander
EAN:
9788087596050
ISBN:
978-80-87596-05-0
Ilustrace:
Nikl, Petr
Popis:
1× kniha, kroužková, 38 stran, česky
Rozměry:
28 × 30 cm
Rok vydání:
2016 (2. vydání)