Lizzie Doronová - Kdo je to sakra Kafka?

Kdo je to sakra Kafka?

Nakladatel: Garamond 2016
Rozebráno
-10%
280 Kč
252 Kč
pohlídat

Anotace

Na římské konferenci se setkávají arabsko-palestinský mírový aktivista s židovskou spisovatelkou z Tel Avivu. Jejich přátelství je od počátku velmi komplikované, plné předsudků a nedorozumění.
Hledání společné řeči se zdá někdy téměř nemožné a nabízí se otázka, zda sami skutečně věří v soužití. Román o nebezpečném přátelství mezi Palestincem...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení
No, kniha zajímavá, příběh trochu se točící v kruhu, dva pohledy, snaha o porozumění izraelsko-palestinské situaci. Ale dle mého trochu prvoplánová, bez velké katarze a není náznak řešení. Pouze konstatování, že to tak je a asi nikdy s tím nic neudělá. Lze ocenit autorku za snahu, ale dějoví linka nic moc.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Doron, Lizzie: Kdo je to sakra Kafka

Na pozadí přátelství mezi izraelskou spisovatelkou a palestinským aktivistou se odehrává příběh o dalším z marných pokusů o smíření obou znesvářených skupin. Naivita postav nechtěně koresponduje se způsobem, jak autorka jejich příběh zachytila na papíře.
Celá recenze

Kto je sakra nepriateľ

(...) Kniha je autentickou sondou do osobnej roviny pretrvávajúceho konfliktu medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi. Neponúka odpovede na politickú rovinu konfliktu, ale ukazuje, v akej miere a hĺbke zasahuje do života ľudí a ich vzťahov. Autorka napísala román v prvej osobe, čo nám umožňuje nahliadnuť do jej vnútra. Otvorene priznáva strach a opovrhovanie, ktorým sa v kontakte s jej nečakaným arabským známym nedokáže ubrániť. Zároveň si ich vyčíta a uvedomuje si ich iracionalitu. (...) Symptomatické pre ich vzťah je aj to, že sa spolu rozprávajú po anglicky, lebo ani jeho znalosť hebrej- činy ani jej znalosť arabčiny nie sú postačujúce. Keby neovládali tento, pre oboch cudzí jazyk, dialóg medzi nimi by bol nemožný.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Kdo je to sakra Kafka?
Autor:
Doronová, Lizzie
Nakladatel:
Garamond
Edice:
Kochavim
EAN:
9788074073106
ISBN:
978-80-7407-310-6
Překlad:
Weiniger, Ruth J.
Popis:
1× kniha, brožovaná, 280 stran, česky
Rozměry:
13,1 × 20 cm
Rok vydání:
2016 (1. vydání)