Neil Gaiman - Severská mytologie
Doručení po ČR zdarma Skladem

Severská mytologie

Interpret:  Pavel Soukup
Nakladatel:  OneHotBook 2018
Do 4 dní
-10%
329 Kč
296 Kč
Severská mytologie

Severská mytologie

299 Kč
Ihned
299 Kč

Anotace

Krutý sever zabydleli drsní bohové, kteří neváhali stvořit svět z mrtvého obra – z jeho masa se stala hlína, z kostí vznikly hory, krev a pot se proměnily v moře. Patří mezi ně mocný Ódin se svými dvěma havrany, přímý a dobromyslný hromovládce Tór, lstivý Loki a mnoho dalších, kteří obývají světy stromu Yggdrasil a očekávají neúprosně se blížící ragnarök, tedy soudný den.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
Co tak napsat k téhle knížce ? Je to severská mytologie a napsal ji Neil Gaiman, to by asi stačilo :D Ne jasně, že je toho víc. Jsou to severské mýty jak je známe, Thor, Odin, Loki a tak dále. Gaiman převypravuje tyhle známe a fascinující mýty, trochu jiným, vtipným a jednoduše Gaimanovským způsobem. Tohle zpracování vás poučí i pobaví ať už...
Více
Autor hned v úvodu knihy vysvětluje, že se pokusil "rekonstruovat" staré severské mýty a že informační zdroje logicky velmi limitované. A proto jsou příběhy jednoduché, nijak květnaté a trochu suchopárné, byť se autor snažil příběhy vyprávět způsobem blízkým dnešnímu čtenáři. Dvě hvězdičky dávám jen za poutavé téma. Čekala jsem spíše nové výpravné pojednání ve stylu artušovských legend.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Gaiman, Neil: Severská mytologie

Ceněný britský spisovatel sci-fi a fantasy a komiksový scenárista převyprávěl severské mýty. Jejich příběhy podává moderně, aniž by oslabil jejich mytický rozměr, a velkou pozornost věnuje emocím hlavních postav. Zprvu přidává i odlehčující pasáže, postupně však zesiluje důraz na krvavé detaily a nespoutanou divokost.
Celá recenze

Gaiman, Neil: Severská mytologie

Severská mytologie Neila Gaimana přináší čtivé, zábavné a humorné převyprávění severských mýtů, postrádá však výraznější autorskou invenci a ve srovnání s dřívějšími podobnými počiny nijak nevyčnívá.
Celá recenze

Autor/Autorka

Interpret/Interpretka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Severská mytologie
Autor:
Gaiman, Neil
Nakladatel:
OneHotBook
EAN:
8594169481845
ISBN:
Originál:
Norse Mythology
Překlad:
Somogyi, Viola
Interpret:
Soukup, Pavel
Popis:
1× CD MP3, délka 6h 24min, česky
Rok vydání:
2018 (1. vydání)