Petra Soukupová - Nejlepší pro všechny
Skladem

Nejlepší pro všechny

Nakladatel:  OneHotBook 2018
Do 4 dní
Na prodejnách 
Možné zakoupit na následujících prodejnách (za běžnou cenu bez internetové slevy):
Stav skladu na prodejnách bez záruky.
-10%
339 Kč
305 Kč

Anotace

Desetiletý rozmazlený průšvihář Viktor žije v Praze s matkou, divadelní herečkou, která si s jeho výchovou ani s vlastním životem neví příliš rady. Když jednoho dne Hana dostává nabídku na natáčení seriálu na druhém konci republiky, bere ji jako příležitost, jak všechny své problémy vyřešit. Aby se mohla věnovat natáčení, přestěhuje Viktora přes...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
..asi píšu hlavně kvůli jedné hvězdičce od pana Vrby, jinak jsem přesvědčená, že kdo sleduje současnou českou DOBROU literaturu, si už Petru Soukupovou dávno našel. Tradičně skvělý způsob vyprávění, který jednoduchými větami cílí do našich duší, Petra je skvělý psycholog a nepřestane mě udivovat, jak hluboko do nás vidí..
Vysloveně mizerná kniha. Autorka zjevně ráda a často píše, ale ne každé dílko se zadaří. Tohle patří mezi nepovedené. Divadelní realie jsou nevěrohodné, nezažisté, neskutečné. Je to příklad fabulace, který je zjevně pouze fantazií a nevychází ze života. Je to škoda. Na to kolik pozornosti a podpory autorka má od médií by se mohla více soustředit na vybraná témata.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Přiznat si strach

(...) Nejlepší pro všechny, autorčina pátá kniha pro dospělé, drží tradici jinotajných názvů, pod něž lze schovat cokoli. Víc než předchozí však zároveň upomene na frázi, kterou slyšel snad každý, ale nikdy neměl pocit, že přináší všeobecné blaho, spíš oběti na všech frontách. Ty v románu přináší Eva, její dospělá dcera Hana i její vnuk Viki. Jeho vnitřním monologem, kdy se zlobí, že jej máma po dalším průšvihu posílá bydlet z Prahy na vesnici k babičce, kniha začíná. Soukupová opět ukazuje, že umí vyprávět z dětské perspektivy: umí si představit tlak, jejž zažívají děti z neúplných rodin, vystihnout kontrasty v chování malého puberťáka, který zkouší první cigarety, ale zároveň si chodí lehnout k mámě, když se probudí uprostřed noci. (...) . Autorčina scenáristická zkušenost se tu projevuje nejen v technice psaní charakteristické lakonickými větami v hovorovém jazyce a tradičně dobrými dialogy, ale i ve znalosti prostředí. Hranice mezi Hančinými pocity a sentimentem načerpaným z rolí čtenář rozezná jen obtížně. Kdy Hana pláče nad smrtí otce a kdy se jen dojímá představou té situace?

Soukupová, Petra: Nejlepší pro všechny

Petra Soukupová s obvyklou podmanivostí svého vypravěčského umění na příběhu tří hrdinů ukazuje, jak těžké a často bolestné je klamat okolí a především sebe v zájmu toho, co je údajně nejlepší pro všechny. Její nová próza spolu s knihou Kdo zabil Snížka? vytváří neobvyklý koncept dvou knih, které sice vyšly krátce po sobě a odehrávají se ve stejném fikčním světě, ale cílí na dvě velmi rozdílné skupiny čtenářů – děti a dospělé.
Celá recenze

Autor/Autorka

Interpret/Interpretka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Nejlepší pro všechny
Autor:
Soukupová, Petra
Nakladatel:
OneHotBook
EAN:
8594169481913
ISBN:
Ilustrace:
Ščerbová, Tereza
Interpret:
Cina, Jan, Krátká, Martina a Steinmasslová, Milena
Popis:
1× CD MP3, délka 12h 2min, česky
Rok vydání:
2018 (1. vydání)