Radek Malý - Listonoš vítr
Ke stažení

Listonoš vítr

Nakladatel:  Albatros 2019
Ihned
159 Kč

Anotace

Cena Magnesia Litera pro děti a mládež 2012. Básník Radek Malý, dnes již uznávaná osobnost mladé básnické generace, napsal pásmo nápaditých veršů o podzimu, a výtvarník Pavel Čech, uznávaná osobnost současného českého komiksu, je doprovodil svými křehkými, snovými ilustracemi. Vznikla nádherná knížka, z níž na čtenáře zavane jemný dech podzimních...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Držitel Ceny Muriel 2010 za nejlepší komiks přichází hned se třemi novinkami

(...) Stejně jako u Čechových ilustrací románů Michala Ajvaze nebo obálek próz Jiřího Kratochvila, i tady lze mluvit o citlivém souznění, ba splynutí s literární předlohou. Zdá se mi, že Pavel Čech je momentálně Největším z Čechů!

Malý, Radek: Listonoš vítr

Sbírka básní Radka Malého Listonoš vítr je přesvědčivým důkazem, že vyrazit s kočárkem do parku nemusí být nudnou povinností. Obzvlášť pokud miminko dřímá, začne se tatínek kamarádit s větrem a snadno se stává básníkem.
Celá recenze

Smutný vítr v olomouckém parku

Radek Malý, překladatel a obdivovatel německých expresionistů, vnímá a do svých veršů taví existencionální melancholii malých i velkých. Pohybuje se při tom na velmi tenké hraně. Děti mu mohou, ale také nemusí úplně rozumět, třeba když si ztěžuje na to, že mu v okně raší a klíčí knížky, které ještě nemá přečtené. Jenže možná že i dnešní dítě, zavalené informacemi, provinilým pocitům básníka rozumí až moc dobře. Poezie Radka Malého je postavená na formálně vytříbené, zdánlivě jednoduché, ale přesné jazykové hře. Každá posmutnělá básnička vypráví příběh a příběhům děti věří. A každý příběh má svůj konec – listí, které už by chtělo v klidu zetlít, ale metaři mu v tom brání a ono musí ještě z posledních sil zatančit.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Listonoš vítr
Autor:
Malý, Radek
Nakladatel:
Albatros
EAN:
EK262034
ISBN:
Ilustrace:
Čech, Pavel
Popis:
Elektronická kniha, 40 stran, bez zabezpečení DRM, 13,4 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2019