Ke stažení Info OKO

Wavesbury - část druhá: Plukovník a rebelova dcera

Nakladatel: Jonathan Livingston 2019
Wavesbury -  část první

Wavesbury - část první

99 Kč
Ihned
99 Kč
Ihned
99 Kč

Anotace

Máte už plné zuby hrdinů typu rozervaný chudý teenager zmítaný emocemi a hledající si své místo ve světě? Stýská se vám po hrdinech ze „staré školy“? Pak tu je tu STÁLE Wavesbury! Muž, který už něco prožil, má zkušenosti, prostředky a vcelku jasnou představu o tom, kam patří. Žádný hrdina z lidu, rodem i vystupováním je to šlechtic a gentleman. K...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(6x)

Vaše hodnocení
Napínavé čtení z doby, kdy muži byli ještě opravdovými muži. V té době měla slova jako čest, slib, přátelství a hrdinství skutečnou vážnost. Líbí se mi historické pozadí, častá změna prostředí, neustálá akce a neohroženost hlavního hrdiny. Knížku jsem přečetla doslova jedním dechem a mohu ji jen doporučit.
Poutavé čtení s nádechem romantiky. Těžko se od rozečteného příběhu odchází. Zaujalo mě, jak autor vykreslil charaktery nejenom hlavních hrdinů.
Příběh, který pohltí každého! Od začátku do konce se kniha četla jedním dechem a bylo velmi napínavé číst epizody z různých koutů světa s nečekanými rozuzleními. Doporučuji!!
Knížku jsem četla jedním dechem při cestě do práce, ale i z práce. Jednou se mi stalo, že jsem přejela zastávku a při cestě domů jsem i zajela do depa :). Je to velmi napínavé čtení, postavy i prostředí jsou skvěle vykresleny. Už se těším na další knížky.
Zobrazit další (1)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Plukovník a rebelova dcera

(...) Čtivost a dobrý spád je podpořen také prací s délkou vět a odstavci, potěší kvalitně odvedená korektura, až na opakující se problém se špatně zapsanými příslovečnými spřežkami. Prvkem, který pomáhá budovat atmosféru, je přímá řeč prošpikovaná na vhodných místech slůvky z národních jazyků. Ta dodávají navíc i osobitosti jednotlivým postavám. Například Skotka Elizabeth vyjádří údiv nebo hněv gaelsky, sem tam je pro hrdiny nutné použít nějakou francouzskou frázi nebo německou vojenskou hodnost či šlechtický titul. Text má dobrý spád, tempo i gradaci. Je podán profesionálně a plyne lehce. Styl je nenáročný a čtivý, sem tam záměrně vyznívající knižně, až lehce archaicky. Zjevně je inspirovaný filmovými díly jako Fanfán Tulipán, Černý tulipán nebo možná Mayovkami. (...) Velkou devizou je výborná znalost zvoleného úseku historie. Jistě, žánr je celkově odlehčený a má svá úskalí, ale v tomto případě to rozhodně není neznalost jeviště, na němž Návara své hrdiny předvádí, což je velká úleva. Dílky ze skládačky reálných dějin přináší příjemnou a dobře budovanou atmosféru, kterou je snadné autorovi věřit a přistoupit na jeho hru. (...) Série Wavesbury je vlastně taková červená knihovna pro muže. Místo vztahů, plesů a popisů rób se dočkáte akčních scén, bitev a popisů uniforem. V jádru je však tatáž touha po jednoduchém světě s jasně definovaným dobrem a zlem, okouzlujícími a charakterními hrdiny a po romantickém dobrodružství.

Magazín OKO

Wavesbury: Indiánské Vánoce - třetí část dobrodružné historicko-romantické ságy
Ukázky

Wavesbury: Indiánské Vánoce - třetí část dobrodružné historicko-romantické ságy

Ukázka:

1. 12. 1757

„Omlouvám se, mylorde, ale opravy zaberou alespoň dva měsíce, navíc nám nepřeje počasí,“ informoval mě kapitán Flodden a svou jedinou rukou si pohrával s jílcem ...

 |  nakl. Jonathan Livingston

Kdosi v pozadí s vlastními cíli?
Ukázky

Kdosi v pozadí s vlastními cíli?

3. 9. 1751
Madrás, Karnátaka, Indie
„Nedalo se nic dělat, lorde Davide, ten hoch byl vlastně mrtev už ve chvíli, kdy byl zraněn. Je mi to líto.“
Doktor Samuel Hunter smutně zakryl obličej mladého ...

 |  nakl. Jonathan Livingston

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Wavesbury - část druhá
Autor:
Návara, David
Nakladatel:
Jonathan Livingston
EAN:
Doporučená prodejní cena:
99 Kč
Popis:
Elektronická kniha, 184 stran, bez zabezpečení DRM, 3,9 MB ePUB ePUB, 6,8 MB Mobi Mobi, 1,9 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2019