Nikkarin - Super Spellsword Sága

Super Spellsword Sága: Legenda o Nekonečnu

Nakladatel: Labyrint 2019
Rozebráno
356 Kč
pohlídat

Anotace

Konverzační komiksová komedie z fantasy prostředí, kde je kouzelnický řád konfrontován s nebezpečnou Magickou koblihou nekonečna. Dva vybraní čarodějové, Klerenc a Eliot, jsou vysláni najít tzv. časomága, který jako jediný může koblihu sníst, aniž by způsobila konec světa. Jejich cesta je však dlouhá a komplikovaná. Příběh je prošpikován vtipem, narážkami a odkazy na dnešní popkulturu.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
Další skvělý komiks (nominovaný na Zlatou stuhu 2020) od olomouckého ilustrátora a autora komiksů Nikkarina (vlastním jménem Michal Menšík). Nikkarin je známý především komiksovou sérií 130 a v nominaci není poprvé. Už v roce 2018 byla na Zlatou stuhu v kategorii Literatura faktu pro děti a mládež nominována kniha Jak vznikl film, kterou Nikkarin...
Více

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Super Spellsword Sága

(...) Nikkarin se propracoval mezi českou komiksovou špičku, tady ukazuje i svůj neobyčejný scenáristický talent. Roztomilý nářez!

Super Spellsword Sága: Legenda o Nekonečnu

(...) Vizuálně zde Nikkarinovi barvy neuvěřitelně sedly. Jeho hravý styl a kresba plná skrytých (a očividných) odkazů na videohry perfektně doplňují ztřeštěnost scénáře a podtrhují bláznivou zábavnost celého dobrodružství. Od svého průlomu v komiksu 130: Odysea se podstatně vykreslil a nabytá lehkost se projevuje v každém panelu.

O magické koblize

Ve svém novém komiksu se Nikkarin vzdaluje od černobílé kresby předchozí série 130. Nyní je barevnější, hravější, povídavější a veselejší.
Celá recenze

Super Spellsword Sága

(...) Pokud by Super Spellsword Sága: Legenda o Nekonečnu měla být označena jediným přízviskem, bylo by to „zábavná“. Knížka je zářivě barevná, stylizace brutálně jednoduchá, vyprávění má spád a žádná stránka se neobejde bez humorných promluv nebo vizuálních vtípků.

Super Spellsword Sága: Legenda o Nekonečnu

(...) Super Spellsword Ságou se Nikkarin posunul k sebevědomému výrazu a čtenářům nabízí výbornou zábavu. Těm, kteří se nebojí udělat si legraci sami ze sebe a své záliby ve fantasy, pak ještě o něco větší – ostatně i autor sám si opakovaně utahuje ze své neschopnosti nakreslit tak klasicky hrdinské zvíře, jako je kůň. Pravděpodobně tak v závěru roku, který byl na domácí komiksy poněkud chudší, máme jednoho ze žhavých kandidátů na nejlepší album.

Super Spellsword Sága: Legenda o Nekonečnu

(...) Této knize totiž nechybí takřka nic. Má skvěle fungující příběh v originálním prostředí, sympatické postavy a navíc mu nechybí ani dostatek humoru a nadsázky, která z něj dělá jedinečný kousek, který si vás doslova obmotá kolem prstu. Jedinou vadou na kráse Legendy o Nekonečnu tak bude pravděpodobně její délka, jelikož po dočtení budete chtít zkrátka víc.

Magazín OKO

Oceněné dětské knihy - Zlatá stuha 2020 zná své vítěze!
Aktuality

Oceněné dětské knihy - Zlatá stuha 2020 zná své vítěze!

V kategorii beletrie pro děti si podle poroty ve složení Petr Matoušek, Tereza Nakládalová, Dagmar Petišková a Milena Šubrtová cenu zaslouží kniha Petra Borkovce Každá věc má něco ...

 |  česká sekce IBBY

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Super Spellsword Sága
Autor:
Nikkarin
Nakladatel:
Labyrint
EAN:
9788087260791
ISBN:
978-80-87260-79-1
Popis:
1× kniha, vázaná, 128 stran, česky
Rozměry:
22,5 × 32 cm
Rok vydání:
2019 (1. vydání)