Ondřej Kavalír, Vojtěch Mašek, Karel Osoha - Návrat Krále ...

Návrat Krále Šumavy 2: Agent-chodec

Nakladatelé: Euromedia, Labyrint 2019
Rozebráno
323 Kč
pohlídat

Anotace

Druhý díl komiksové trilogie na motivy románového bestselleru Davida Jana Žáka Návrat Krále Šumavy zachycuje přerod bývalého pohraničníka Josefa Hasila v legendárního Krále Šumavy. Po útěku z pracovního lágru přichází do válkou rozvráceného Bavorska mezi uprchlíky z komunistického Československa. Brzy se dostane do hledáčku tajných služeb na obou...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Agent chodec

(...) Agent chodec je strhující záležitost nejen díky dobře vymyšlenému scénáři, ale také díky kresbě Karla Osohy. Tento držitel Ceny Muriel za nejlepší původní kresbu 2017 má cit pro rytmus příběhu a šumavské hvozdy v černo- šedo- bílé nikdy nepůsobily majestátněji a neprostupněji.

Když Král Šumavy kraloval

Druhý díl komiksové dramatizace osudů slavného převaděče Josefa Hasila se zaměřuje na konfrontaci obezřetného chytrého hrdiny a Státní bezpečnosti, která na něj chystá léčky.
Celá recenze

Návrat Krále Šumavy / Agent-chodec

Druhý díl komiksové trilogie (…) pokračuje v laťce nastavené první částí. A zachycuje přerod pohraničníka Josefa Hasila v obávaného Krále Šumavy opět filmovým stylem, ovšem též s důrazem na specifické vyjadřovací možnosti komiksu. (…) dokazuje, že v českých podmínkách lze přetvořit historické téma v napínavé žánrové čtivo.

Návrat Krále Šumavy / Agent-chodec

(...) Celkově se jedná o velkou jízdu, která výrazně předčí díl první.

Agent-chodec

(...) Tvůrci se inspirovali dobovými fotografiemi, tiskem i filmy, a znovu ve svém paperbacku vtahují čtenáře do úzkostné atmosféry 50. let, nočních útěků, lesních samot i ruchu putyk, do časů, kdy člověk musel být „furt ve střehu“. Pomocí dynamických kreseb, střídání světla a stínů či nadhledů udržují čtenáře v napětí a zvědavosti. Zavádějí jej do různých prostředí – kromě Šumavy do Českého Krumlova, konspirační vily u Mnichova, na americkou vojenskou základnu i do kanceláří státní policie. Pasáže výslechů jsou sugestivní, zimní scenérie Šumavy poetické.

Návrat Krále Šumavy / Agent-chodec

(...) Návrat Krále Šumavy byste rozhodně ani na podruhé neměli minout. U druhých dílů autorům většinou dochází inspirace a vyznačují se nemalým množstvím „vaty“, to však naštěstí není případ této komiksové trilogie. A tak stejně jako úvodní díl Na čáře, patří i Agent-chodec k nejvýraznějším komiksovým počinům, které si pro náš čeští autoři v průběhu loňského roku připravili.

Návrat Krále Šumavy / Agent-chodec

(...) Druhý díl komiksu stojí za pozornost po stránce literární i výtvarné. Karel Osoha (…) se vykreslil v mistra. Zvládá na výbornou jak psychologicky nabité gesto, tak široký záběr poklidného šumavského hvozdu. Dokáže být expresivní i meditativní. (…) A scénář Maška a Kavalíra míchá šikovně prvky ze všech stran. Společenské a politické s milostnými a rodinnými. Je to komiks romantický i humanistický.

Návrat Krále Šumavy / Agent-chodec

(...) Karel Osoha je excelentní komiksový kreslíř, kdo ho viděl při práci, tak zůstane stát s otevřenými ústy. (…) nejlepší komiks, který za posledních několik let vyšel.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Návrat Krále Šumavy 2: Agent-chodec
Autor:
Kavalír, Ondřej, Mašek, Vojtěch a Osoha, Karel
Nakladatel:
Labyrint Euromedia
Edice:
Labyrint komiks
EAN:
9788076179158
ISBN:
978-80-7617-915-8, 978-80-87260-99-9
Ilustrace:
Osoha, Karel
Popis:
1× kniha, brožovaná, 216 stran, česky
Rozměry:
19,2 × 25 cm
Rok vydání:
2019 (1. vydání)