Jan Svoboda - Lidský vztah a ...
Doručení po ČR zdarma

Lidský vztah a jeho role při řešení problémů: (Rodina, mateřská škola, základní škola)

Nakladatel:  Jonathan Livingston 2020
Rozebráno
-10%
249 Kč
224 Kč
pohlídat

Anotace

Rodíme se totálně závislí na osobě, která k nám má pozitivní vztah. V nejlepším případě je to naše matka, přítomen je také otec. Vytváří se rodinné zázemí, které je zásadním vtiskem pro naše chápání mezilidských vztahů. Ty hrají významnou roli také v jiném prostředí – ve škole, v práci, při volnočasových aktivitách.

Daný fakt je třeba vzít...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Řešení problémových situací

(...) Ve své publikaci nabízí autor, zkušený psycholog, zajímavou inspiraci všem zájemcům o problematiku výchovných obtíží. Vyjadřuje se formou zprostředkování konkrétních zkušeností týkajících se některých způsobů uplatněných při řešení rozmanitých výchovných problémů. Vychází ze situací, které mohou učitelé, rodiče či jiní, pro dítě významní dospělí, zažívat při vzájemném úzkém kontaktu. Cílem textu není podávat nějaký obecný ,,recept", nýbrž nabídnout zájemcům z řad laiků i odborné veřejnosti konkrétní informace, jak sám v úvodu uvádí, o možnostech neterapeutické poradenské činnosti

Lidský vztah a jeho role při řešení problémů

(...) Předložený text považuji za inspirativní jak v oblasti prezentace teoretických východisek, tak v předložení konkrétních kazuistik. Propojení teorie a praxe tak dostává jasnou podobu a obě roviny se vhodně doplňují. Autor přitom ponechává prostor pro zamyšlení nad možným řešením a jednotlivými případy.

Opakovaně oceňuji strukturovanost. Celý text je psán kultivovaně, jasně a srozumitelně, bez nadbytečných či vycpávkových slov. Domnívám se, že se tím stává dobře přístupným jak odborné, tak laické veřejnosti. Za přidanou hodnotu daného textu považuji propojení teoretických východisek s kazuistikami. Nabízí možnost orientace v problému, teoretické ukotvení s důrazem na možnosti praktického uchopení. Je patrna vysoká odborná erudovanost autora v oblasti psychologie.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Lidský vztah a jeho role při řešení problémů
Autor:
Svoboda, Jan
Nakladatel:
Jonathan Livingston
EAN:
9788075511775
ISBN:
978-80-7551-177-5
Popis:
1× kniha, brožovaná, 166 stran, česky
Rozměry:
14,8 × 21 cm
Rok vydání:
2020 (1. vydání)