Jostein Gaarder - Dívka s pomeranči
Bestseller Novinka Ke stažení Info OKO

Dívka s pomeranči

Nakladatel:  Albatros 2020
Ihned
119 Kč

Anotace

Oduševněle napsaný zamilovaný příběh, který osloví čtenáře všech věkových kategorií. V průběhu jednoho večera, během něhož 15letý hrdina Georg čte dopis od svého otce, probíhá před jeho očima celý příběh. Georgův otec zemřel před jedenácti lety, ale jeho dopis byl nalezen teprve nyní. Vedle líčení prostého příběhu lásky, pokládá otec synovi...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení
Skvělá kniha pro větší děti a "menší" dospělé
Všem doporučuji si tuto knihu přečít, má takové kouzlo, člověk se zamyslí....prostě roztomilé dílo!!
Bylo to fakt úžasný, tuhletu knihu jsem už četla asi po pátý, ale stejně mě vždycky dojme.Kráááááása, doporučuju
Tuto knížku jsem si nedávno půjčila v knihovně a naprosto jsem si ji oblíbila.Dokonce jsem se rozhodla,že si ji musim koupit:-) Knížku jsem přečetla jednim dechem a líbí se mi,že je velice poutavě napsaná.Na konci jsem si dokonce poplakala.
Moc se mi líbil ten nápad i celkové ztvárnění knihy.. Mimochodem, ta obálka je fakt úchvatná! Miluju jemnou filosofii a tahle knížka má čestné místo v mojí knihovně!

Dívka s pomeranči je moje ZATÍM nejlepší knížka, kterou jsem ve svém životě četla. Píšu 'zatím', protože se chystám číst i jiné knížky od tohoto spisovatele. Doporučuji všem - Jostein Gaarder je fakt dost dobrej spisovatel.

Velmi vynikající kniha, kterou jsme dosud četla. mě se u toho spisovatele, líbí styl psaní a děj. Ještě jsme od toho spisovatele, četla Kouzelný kalendář
Moje první a bohužel zatím jeniná kniha, kterou jsem četl od tohoto autora. Je to příběh který je srozumitelný, s hmatatelným poselstvím autora, který evidentně ví co chce napsat. Nutí k zamyšlení a tím, že se odehrává v krátkém časovém úseku také ke čtení rychlému. Potom totiž člověk prožívá příbeh v reálném čase, což je poměrně ojedinělé. Přes...
Více
Nádherná knížka, která nepostrádá nic. Nemám k ní naprosto žádné výhrady. Jostein Gaarder mě opět nezklamal, je to spisovatel, který ví o čem píše.
Zobrazit další (6)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Svět jako úžasný vesmírný zázrak

(...) Bylo by nespravedlivé vůči čtenáři připomínat víc z příběhu lásky Jana Oleva a dívky s pomeranči, která ho vede k trpělivému čekání na zázrak lásky. Není to však pohádkový příběh, v němž se všechna přání plní. Naopak, lidský život v ní je řízen nelítostnými zákony.

Gaarder, Jostein - Dívka s pomeranči

(...) Dívka s pomeranči je velmi těžko definovatelná kniha, kromě faktu, že je to nádherné dílo. Můžu potvrdit, že je to pro všechny věkové kategorie od 15-99, jak s oblibou píše nakl. Albatros, vydavatel i této knihy. (...) Sice pravděpodobně nedosáhne takového úspěchu jako Gaarderova kniha Sofiin svět - román o dějinách filosofie, která se stala nejprodávanějším titulem ve světě v roce 1995, ale Dívka s pomeranči je více osobnějšího rázu, více nutící k zamyšlení.

Magazín OKO

Co se stane s planetou za jeden lidský život?
Recenze

Co se stane s planetou za jeden lidský život?

Gaarder, mimo jiné absolvent teologie v Oslu, je asi možná přece jen víc učitel než spisovatel. Zajímá ho, jak to udělat, aby se do hlav dospívajících, dostala aspoň tu a tam nějaká moudrost a znalost. ...

 |  Tomáš Weiss

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Dívka s pomeranči
Autor:
Gaarder, Jostein
Nakladatel:
Albatros
EAN:
EK281280
ISBN:
Originál:
Appelsinpiken
Překlad:
Vrbová, Jarka
Popis:
Elektronická kniha, 160 stran, bez zabezpečení DRM, 3,9 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2020 (3. vydání)