Mika Waltari - Šťastná hvězda

Šťastná hvězda

Nakladatel: Hejkal 2022
- 10%
422 Kč
běžná cena 469 Kč
Šťastná hvězda

Šťastná hvězda

314 Kč
- 10%
314 Kč
běžná cena 349 Kč
Pohlídat

Anotace

Volné pokračování historického románu Krvavá lázeň se odehrává především v Istanbulu, v harému osmanského sultána Sulejmana zvaného Nádherný, a líčí Mikaelovo okouzlení exotickým světem islámu, po němž však následuje hořké prozření.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(4x)

Vaše hodnocení
Jedna z mych naprosto nejoblibenejsich knih. Waltariho prekladali do cestiny tri lide, preklad Markety Hejkalove je podle mého nazoru nejlepší.
Možná Waltariho nejlepší dílo, spolu s prvním dílem Krvavá lázeň nepřeknatelný román o středověku, lidské povaze, někdy smutný, častěji ale veselý či dokonce humorný (miluji Waltariho humor), vždy ale moudrý, psaný s hlubokým porozuměním lidské nátuře, která se nemění a dějinám, které se stále opakují.
Nejlepší Waltariho kniha, kterou jsem četla. Její předchůdce Krvavá lázeň je místy hodně popisná a dějově rozvláčnělá, ale pokračování ve Štastné hvězdě je prostě nepopsatelné. Četla jsem ji na dovolené u moře a málem jsem se zapomněla koupat.
Nádherně napsaná kniha, jako vždy ,k Waltarimu dílu tak typické, úžasné popsání Islámského světa,napínavý svět intrik a obraz světa při rohodující bitvě o to, které náboženství bude vládnout světu. Jeho knihy jsou pro mne ty které si nejvíce zamilovávám. Uvědomíte si jak marné jsou všechny ty boje za bohy.
Zobrazit další (1)

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Šťastná hvězda
Autor:
Waltari, Mika
Nakladatel:
Hejkal
EAN:
9788088396147
ISBN:
978-80-88396-14-7
Doporučená prodejní cena:
469 Kč
Originál:
Mikael Hakim
Překlad:
Hejkalová, Markéta
Popis:
1× kniha, vázaná, 832 stran, česky
Rozměry:
13,2 × 20,5 cm
Rok vydání:
2022 (2. vydání)