Písanka pro všechny, kteří jsou nespokojení se svým současným rukopisným písmem, chtěli by jej kultivovat, nebo začít psát jinak. Cílem „Rychlopísanky“ je naučit se rychlým způsobem psát čitelně. Písanka pracuje s praktickým písmem Comenia Script.
Nové a podstatně rozšířené vydání knihy Dr. Jana Lípy popisuje filosofii a praxi patrně nejstarší československé buddhistické školy – Učení Fráni Drtikola, která se mimo jiné i díky autorovi této knihy a jeho přátelům dochovala až do dnešních dnů.
Další svazek Duchovní cesty z knižnice Františka Drtikola pokračuje v postupném odkrývání dochovaných autentických textových a obrazových materiálů filosofického a uměleckého odkazu Františka Drtikola.
Síla moudrosti od Evžena Štekla (1921–2001), nejmladšího žáka Fráni Drtikola (1883–1961), byla u nás ve své době bezesporu nejkomplexnějším dílem, které se zabývalo po praktické stránce kundaliní-jógou.
Pokud víme, že právě průchod hadí síly skrze čakramy a její vystoupení na temeno předchází osvícení při každé duchovní cestě, bylo by pošetilé nejít zrovna touto cestou vědomě, říká Jan Lípa, následník Evžena Štekla, žáka Františka Drtikola.
Dotisk druhého vydání knihy František Drtikol – Duchovní cesta 1 se podařilo připravit ve výrazně vyšší kvalitě tisku obrazové části. Publikace je esencí myšlenek, rozhovorů a důležitých svědectví, mapující podstatnou část života Františka Drtikola.
Jiří Duchek patří už k nové generaci řemeslných tvůrců, kteří nepracují
jen pro užitek, ale pro věc samu. Posun hrnčířství k volné tvorbě je zřejmý,
žádané jsou nejen čajové misky a konvice, ale i nádoby čistě dekorativní
neurčitého účelu.
Tato kniha může být velkou inspirací pro každého zájemce o vizuální kulturu a může být i vhodným studijním materiálem pro studenty v oboru písma a grafického designu.