Město Radnice se může navzdory katastrofálnímu požáru roku 1849 dodnes pochlubit pozoruhodným souborem hodnotných barokních památek, na jejichž vzniku se podíleli nadregionálně významní umělci.
Komentáře Eneáše Silvia Piccolominiho/Pia II. (1405–1464) jsou historicky jedinou dosud publikovanou papežskou autobiografií – už jen z tohoto faktu plyne výjimečnost Piova díla.
Průvodce po Blanském lese představuje všechny atraktivity, na které lze v oblasti narazit. Vedle Českého Krumlova, Holašovic a Kletě je to celá řada dalších méně známých, ale půvabných míst a zajímavostí.
Kniha se věnuje především českým bastionovým pevnostem a opevněním z několika různých úhlů pohledu. Proč a jak se stavěly, jak se o nich přemýšlelo, jak se bránily a dobývaly, i jak se v nich žilo.
Bitva u jihoněmeckého města Nördlingen z 5. a 6. září 1634 patří jednoznačně k nejvýznamnějším bitvám třicetileté války. Toto dvoudenní střetnutí skončilo totálním vítězstvím obou Ferdinandů ...
Kniha je analýzou části literárního díla a do určité míry průvodcem, který vybízí čtenáře vydat se po stopách románové postavy Josefa Švejka z táborského nádraží dál až do Písku, odkud do Českých Budějovic pokračoval vlakem.
Kniha představuje dnes znovuobjevované pohoří na státní hranici mezi Českem a Polskem (do roku 1945 Německem) a zemské hranici mezi Moravou a Slezskem na 482 pohlednicích a fotografiích od 80. let 19. století.
Kniha zprostředkovává mikrohistorický pohled na život poddanského města Dobrušky v přelomových časech vleklého válečného konfliktu, který stavěl před těžké zkoušky jeho elity i prosté obyvatele.
Předkládaná kniha rozšiřuje naše poznání o jednom z nejvýznamnějších poddanských měst v Čechách v 17. a 18. století. Na počátku třicetileté války, bylo město dobyto císařským vojskem, zpustošeno, a především fatálně vypáleno.
Kniha čtenáře zavede na střední Šumavu, především do odlehlých oblastí Modravských plání, ale také do krajiny Vchynicko-tetovského kanálu. Vznikla na základě několikaletého projektu, založeného na terénním výzkumu zdejší krajiny a archivním studiu.
Kniha mapuje lidové zvyky, slavnosti a zábavy v národopisné oblasti Doudlebska během kalendářního roku. Autor při jejím psaní vycházel především ze svého bohatého archivu nahrávek vyprávění pamětníků, odborné literatury, kronik a memoárů.
Kniha podává ucelené informace o všech jihočeských hradech a zříceninách. Čtenář se seznámí s jejich polohou, historií, popisem a různými zajímavostmi,
které jsou mnohdy publikovány vůbec poprvé.
Na počátku 17. století dávali reprezentanti předního jihočeského královského města Českých Budějovic ostentativně najevo, že jejich obec ztělesňuje jeden z pilířů katolicismu v nábožensky rozštěpeném království.
V době, kdy už ve vestfálských městech několik let jednali diplomaté válčících států o míru, vpadl do špatně chráněného Českého království švédský generál Hans Christoph Königsmarck a v létě 1648 směle zaútočil přímo na jeho srdce, Prahu.
Za tento poutavý a zábavný vhled do minulosti vděčíme vrchnímu strážmistru Václavu Šrolovi. Své vzpomínky o službě v Borovanech psal kolem roku 1940 – deset let poté, co ukončil svoji třicetiletou četnickou kariéru.
Kniha vychází u příležitosti 150. výročí založení Gymnázia Jana Valeriána Jirsíka v Českých Budějovicích.
Krátkými životopisnými medailonky jsou v ní představeni vybraní význační absolventi, kteří na tomto ústavu odmaturovali.