Slavné dílo o velké morové nákaze na samém počátku éry kapitalismu. Strach, obavy, chaos, konspirační teorie, každodenní neštěstí, ale také hrdinství obyčejných lidí.
Autoři publikace „Klub zvídavých dětí“ pátrají po tom, jakým potížím byl během nacistické okupace vystaven spisovatel Jaroslav Foglar. Kniha obsahuje okolo 150 unikátních fotografií, dobových reprodukcí, obsáhlý poznámkový aparát, rejstříky.
Unikátní turistický průvodce po památkách města Slavonice a po lesích regionu Česká Kanada kombinuje klasické prvky turistických průvodců, tj. mapy, reportážní fotografie apod.
Unikátní biografie světově proslulého česko-britského herce. Strhující příběh pražského herce, který se prosadil v anglosaském filmovém průmyslu tak, jako doposud nikdo z českých rodáků předním ani po něm.
Max von der Grün se svým výrazně autobiografickým románem Dva dopisy Pospischielovi vrací ke svému vlastnímu dospívání na Tachovsku v období prvorepublikového Československa. Součástí knihy je i čtivý doslov s autorovým životopisem.
Vůbec první české vydání rodinných historek a vzpomínek na město Lanškroun a okolní vesnice v 19. století. Některé příběhy jsou zamyšlením nad společenskými hodnotami, mnohé další mají humorný charakter.
Strhující autentické vyprávění frontového vojáka z východní fronty první světové války. Tiskem prvně vydáno v roce 2014 ke stému výročí první světové války. Uvnitř knihy několik desítek obrazových příloh.
Těžištěm první poloviny knihy je tvoření slov (účinných obchodních názvů) a morfologie. Také jejich známková ochrana a propagace. Těžištěm druhé poloviny knihy jsou medailonky úspěšných obchodních firem a značek 19. a 20. století.
Jarmila Křížová ve své nové knize popisuje humorné i vážné lapálie i patálie svojí rodiny. Bojujete v životě s velkými věci, nebo s maličkostmi? Nyní autorka přichází se souborem dalších autobiografických povídek.
Padesátá léta v Československu, to nebyly jen pracovní tábory a politické procesy, ale také všední život. A právě zdánlivě všední pěnu dní v této knize její autor živě popisuje.
Strhující a sugestivní kniha, která je současně deníkem, cestopisem, reportáží i historickou výpovědí o putování Afghánistánu na počátku 90. let 20. století. Součástí textu jsou reportážní fotografie.
Jindřich Groag spisovatele Čapka několikrát kontaktoval kvůli svým klientům, kteří z důvodu svědomí a náboženského přesvědčení v období první republiky odpírali vojenskou službu. V knize je přetištěna jejich obsáhlá korespondence spolu s komentářem.