Kniha vychází ze zkušeností britského astronauta Tima Peaka a zve čtenáře k pokusu o splnění vstupního a výcvikového programu Evropské kosmické agentury (ESA).
Ve sluneční soustavě je mnoho měsíců. Žádný z nich ale není jako ten náš…
Ať jste vědec nebo vesmír je „jen“ vaším koníčkem, připojte se k Dr. Maggie Aderin-Pocockové, nadšené obdivovatelce našeho úžasného a jedinečného Měsíce.
Seriál Teorie velkého třesku s téměř třemi stovkami epizod a dvanácti sezonami vysílání je jedním z oblíbených amerických televizních seriálů. Přináší nový druh postav – vědecké nerdy.
Publikace nabízí specifický úhel pohledu na zlomové dění roku 1989. S odstupem třiceti let se k němu vracejí ve svých vzpomínkách tehdejší studenti a zaměstnanci Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy.
Kniha Harry Potter a věda zkoumá vědecké principy oblíbených postav, kouzel, předmětů a scén ze světa tohoto literárního hrdiny. Nabízí vědecká fakta a analýzu pro jeho podporu.
Příklady v publikaci by měly uchazečům o studium poskytnout konkrétní představu o typech a obtížnosti úloh, které mohou i v dalších letech při zkoušce očekávat.
Tato kniha poměrně podrobně popisuje cestu k současnému standardnímu modelu částicové fyziky, od objevů elektronu, atomového jádra a radioaktivity až po slavný Higgsův boson, který v nedávné době upoutal pozornost i širší laické veřejnosti.
Osud prvních dvou novel z knihy Třikrát zločin (Případ pana Pontiho a Případ potenciálního primáře) nebyl jednoduchý. Poprvé je vydalo nakladatelství MatfyzPress MFF UK na přelomu tisíciletí.
Kniha Star Trek a věda (původní název The Physics of Star Trek) reaguje na svět sci-fi série Star Trek. Ta se stala od počátku šedesátých let minulého století celosvětovým fenoménem.
Poezii docenta Emila Caldy lze zařadit ke tvorbě hravé, ironické, perziflážní, v tradici například „anarchopoezie“ Josefa Macha, Františka Gellnera, nedávno byly zveřejněny podobně laděné básně Jaroslava Haška.
Star Wars jsou vynikajícím dílem sci-fi a fantazie, které zaujalo představivost a srdce fanoušků po celém světě. Jsou překvapeni rozmanitostí tvorů a technologií a jsou udiveni tajemstvím Síly.
Snaha vědět, kde jsme a kudy se vydat na cestu, provází člověka od nepaměti. Tato kniha provází čtenáře od počátečních snah o tvorbu map a orientaci v nejbližším okolí, až k moderním zařízením pro navigaci a vyhledávání.
Konečně máme možnost přečíst si v češtině kouzelné Keplerovo dílko sepsané v Praze nejspíše roku 1610. Je to jistě hezký dárek, stejně jako kdysi byl před mnoha staletími tento novoroční pozdrav autorovu mecenáši a patronovi.
„Za debatu o paralelních vesmírech už vás z baru Fyzikální společnosti nevykopnou – naopak, koupí vám tam rundu...“ Chcete-li zjistit proč, vydejte se s uznávaným popularizátorem vesmíru Michaelem Hanlonem na zábavnou procházku žánru sci-fi.
Kniha ukazuje jakým směrem se ubírat, kam napřímit své myšlení a jak hledat nové pohledy při řešení matematických problémů. Autor provází čtenáře úskalími mentálních a logických kroků, které je třeba při tom podniknout.