Zoologická a botanická zahrada města Plzně oslavila v roce 2021 95. let od svého založení. K tomuto výročí vznikla kniha, která je nabitá spoustou historických a současných fotografií, informací, počítačovou rekonstrukcí už zaniklé podoby zahrady.
Čím se bavili Plzeňané od poloviny 19. století do poloviny 20. století? Poutě, zábavy, šibřinky, průvody, kabarety, návštěvy cirkusů a zvěřinců, varietní představení, výlety do okolí. To vše hledal zvláště v dobovém tisku autor Ladislav Silovský.
Kniha připomíná kriminální případy, aféry či skandály, kterými svého času žila Plzeň a její okolí. Současní archiváři a novináři vybrali z archivů a dobového tisku případy od 14. století do současnosti.
Nejnavštěvovanější památkou Plzeňského kraje je hrad Rabí, nejrozlehlejší hradní zřícenina v České republice. Kniha, která velmi podrobně popisuje dlouhou historii hradu, je dílem regionálního badatele Zdeňka Rudy. Ten se věnuje jednak stavební histo
Akce Plzeňské dvorky patří mezi velmi vyhledávané a oblíbené akce. Vybrané dvorky si můžete projít i v této knize také díky práci několika plzeňských fotografů.
2. doplněné vydání fotografické publikace Duchové historie. Západní Čechy 1939–1945 s předmluvou George Pattona Waterse a s několika novými fotografiemi. Kniha je věnována veteránům, hrdinům americké armády a dalších jednotek, kteří osvobodili Plzeň.
Kniha o plzeňských řekách, potocích, studánkách, rybnících a nádržích volně navazuje na předchozí dílo Jana Hajšmana Tajemství plzeňských kopců. Kniha představí jejich historii i současnost, stavby na jejich březích, události, které se tam staly.
Nová kniha profesionálního průvodce Šumavou Josefa Pecky se bude věnovat jedné z nejatraktivnějších kapitol historie Šumavy – sklářství. Autor přiblíží historii nejslavnějších šumavských skláren, osudy jejich zakladatelů a majitelů.
Knihu o historických zajímavostech, přírodních a stavebních památkách podél toku řeky Klabavy chystá brdský historik Tomáš Makaj. Autor sleduje řeku od jejího pramene v Brdech až po soutok s Berounkou. Publikace volně navazuje na úspěšnou knihu Tajem
Neuvěřitelný, ale skutečný příběh muže, který se z plzeňského pikolíka vypracoval na majordoma u rodiny Porsche. Jeho život ovlivnily dějiny druhé poloviny 20. století - nacismus, komunismus, emigrace a návrat do vlasti.
Výpravná publikace se věnuje všem etapám vývoje hranic na Šumavě - od zemských hranic na pomezí Čech, Bavorska a Rakouska, přes prvorepublikové hranice, události roku 1938, hranice v době železné opony, až po současnost.
Poslední díl plzeňské trilogie, která se zabývá plzeňským nářečím a místopisem (2017 - Plzeňsko-český slovník, 2018 - Plzeňský místopis), bude zaměřen na historii názvů plzeňských ulic.
Kniha přibližuje osudy úspěšných plzeňských podnikatelů, kteří budovali v období od poloviny 19. století do poloviny 20. století společnosti, jejichž význam daleko přesáhl hranice města.
Unikátní velkoformátová publikace přinese výběr map od 16. do 20. století, na kterých je zachycena Šumava a Bavorský les. Kniha obsahuje regionální mapy včetně map vojenských, hospodářských či politických, mapové kuriozity a miniatury.
Nové vydání úspěšné knihy Plzeňská strašidla, která nabízí téměř čtyřicítku příběhů inspirovaných plzeňskými pověstmi dle Jaroslava Schiebla. Kniha obsahuje ilustrace Jiřiny Valečkové.
Publicista a historik Jan Hajšman podrobně popisuje všechny vrcholy, kopce, kopečky a haldy v okolí města. Kromě tří nejznámějších (Krkavec, Chlum a Radyně) přibližuje dalších téměř osm desítek kopců. Publikace je bohatě doplněna současnými i histori
Kniha Genetika v širších souvislostech Geny – Psýché – Prostředí je určena pro širší veřejnost, zdůrazňuje interdisciplinární charakter, výhody a omezení současné genetiky.