Zmobilizovaný Jan Werich

/ Tomáš Weiss

Kdyby si mohl Jan Werich poslechnout, co všechno za posledních 25 let vyšlo, co všechno z jeho povídání bylo někde zaznamenáno a nakonec spatřilo světlo světa, asi by nevěřil vlastním uším. Jenže lidi Werichův hlas nějak uklidňuje. Už jen tím, že ho poslouchají, si sami připadají nějak moudřejší. Další werichovská dávka z rozhlasového archivu se jmenuje Velké maličkosti.

Další články

Rádio Kosmas

Byl jednou jeden Karamazov a měl tři syny (tedy vlastně čtyři)

A všichni se, včetně svého otce, perou se svými stíny. Jedné krve, ale každý trochu jinak. A tak se na jednom místě jako klubko hadů svíjí rodina, církev, celá společnost v komprimovaných situacích. Dostojevského román o nízkostech pijanů i světců, o božsko-ďábelské frašce, idejích, vycházejících z pudů a o věčné bitce srdce a rozumu. Brzo už k pořízení výtečná rozhlasová dramatizace s Josefem Somrem, Janem Hartlem, Františkem Němcem, Ladislavem Frejem...
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Amazon - dobrý sluha, zlý pán

Kniha, Globální samoobsluha - Jeff Bezos a věk Amazonu, která záměrně vyšla v roce, kdy slaví Amazon 20 let existence a jeho zakladatel Jeff Bezos padesátiny, je opravdu nesmírně zajímavé čtení. Jak vznikl Amazon? Proč začal zrovna s knihami? Jaké byly panenské časy prodávání na internetu? Jak bylo těžké nás naučit na internetu nakupovat? Co je to za chlápka ten Bezos? Je možné mít od každé knihy, která je na světě k dostání, ve skladu Amazonu dva kusy? Teď i jako audio, čte Martin Stránský.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Stříkněte si do uší Pěnu dní

Slavná Vianova halucinační milostná romance. Surreálná Paříž, láska mezi Chloe a Colinem, klavír, co míchá drinky, leknín, co zabíjí.... Česky vyšlo poprvé v roce 1967, dvacet let po prvním vydání originálu. Existují divadelní inscenace, film....a teď už i audiokniha. Čte Ladislav Mrkvička.