Jaké strašné historky kolují mezi lidmi!

/ Tomáš Weiss

Kde se vezmou, tu se vezmou..a už jsou tu a obíhají od ucha k uchu. Odborníkem na "městské legendy" je kulturní etnolog Petr Janeček. A že jeho sbírky toho"co jedna paní povídala" nejsou žádné suchopárné vědátorské texty, ale plnokrevné a někdy pěkně děsuplné historky, to už mnozí čtenáři vědí z jeho knih Černá sanitka. Teď vychází další sběr - Krvavá Máry a jiné strašlivé historky. Audio -ukázka je ale ještě z Černé sanitky.

Další články

Rádio Kosmas

Když do Nového Strašecí dorazí Bill Madlafousek

Je vám devět a vaši rodiče vás z města odvezou do nějakého Prdelákova a ani se vás nikdo nezeptá. Klasika! Nakonec ale i v takové díře může vzniknout docela divoká parta hošanů a jedný holky. Dobrodružství Billa Madlafouska jsou něco mezi Šimkem a Grossmanem, Bylo nás pět a Malým Mikulášem. Čte s chutí Oldřich Kaiser.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Být strážníkem - nováčkem v New Yorku poloviny 19. století

S hlavním hrdinou knihy Bohové Gothamu se hned od počátku sžil i jeho audio interpret, herec Martin Písařík: „Timothy je člověk, který nestojí o hrdinství. To je mi sympatické. Osud a jeho bratr rozhodli za něj a on si ani nevšiml, kdy se stal tím, kým měl být: detektivem. Je chytrý, dobrý pororovatel a statečnost je pro něj nutnost, nikoli snaha se vyznamenat. Společný máme odmítavý postoj k násilí."
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Lupička klenotů se zubní protézou a naslouchátkem

Je to taková veselá představa: důchodcovská mafie. Zákeřní a drsní senioři, kteří už se nebojí ničeho, jenom nudného čekání na smrt. A tak začnou žít dobrodružně. Ostatně, s trochou cynického realismu: i kdyby je zavřeli na doživotí, nic tak strašného už se nestane. Knihu Davida Walliamse Babička drsňačka načetl Jiří Lábus.