Láska za časů rakoviny aneb dojmi svoji puberťačku

/ Tomáš Weiss

John Green dokázal skoro nemožné. Bez čarodějů a upírů přinutil puberťáky číst knihu. Zaujal je. Dojal je. Plakát z filmu podle knihy visí v nejednom dívčím pokoji. Jasně, že je tahle love story spíš pro holky. Ale viděno žánrem a věkovou skupinou - je to velmi povedená kniha. Takže připravte si svoje bílá sluchátka a stylové telefony. V podání Matouše Rumla a Veroniky Kubařové existuje teď audio-podoba.

Další články

Rádio Kosmas

Jan Hartl čte Příběh kriminálního rady

Pozor - tohle není detektivka. V téhle knize se skoro nevyšetřuje, ale zato se v ní popisuje komplikovaný vztah mezi otcem, kriminálním radou, a jeho dospívajícím synem Vikim. V domácnosti chybí matka, která zemřela a....mezi otcem a synem je vztah, který připomíná mrazák, nastavený na maximum. Kniha z roku 1971 vychází z osobní zkušenosti spisovatele Ladislava Fukse. Audiopodoba v obdivuhodné interpretaci Jana Hartla.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Mrtvá šelma mluví

Mrtvá šelma je otvírákem detektivní řady Souřadnice zločinu. Celou ji Jiří W.Procházka a Klára Smolíková pojali jako regionální mordy v temných muzeích, zhasnutých galeriích či v krásné, výhrůžně tiché přírodě. Všechno začíná v Táboře, druhý díl bude z Kutné Hory atd. Hrdiny a vypravěči Mrtvé šelmy jsou muzejní kurátorka Weissová ( dobře vybrané jméno) a bývalý policista, dnes zabezpečovací expert Štolba. A takhle to celé "mluví" na audiu.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Co život vzal, Betty MacDonaldová dá...

S jejími knihami prý ženy přežíjí takřka cokoliv! A skutečně - už několik ženských generací má knihy Vejce a já a Co život dal a vzal za svoje hevery, které je vytahují z bahna smutků, proher, bolestí a zklamání. Životní optimismus těchto knih už - a to zcela bez přehánění - zachránil tisíce lidských životů. Udržel dohromady rodiny. Tahle kniha je na metál! Její audio podobu načetly: Martina Hudečková, Taťjána Medvecká a Vilma Cibulková.