Na dotek Petra Viziny - podcast Aktualne.cz, hostem Honza Vojtko

/ Petr Vizina, Aktualne.cz

S párovým terapeutem Honzou Vojtkem o tom, že tolerovat svého partnera je málo. A také o tom, že ani v nejharmoničtějším vztahu není jeden zodpovědný za štěstí druhého. Kniha Vztahy a mýty - párová terapie do kapsy přináší příběhy z "terapeutovny", které dobře demonstrují jedinečnost každého vztahu. A protože jsou reálné, nekončí samozřejmě všechny nutně happy endem.

Další články

Rádio Kosmas

Megafon - podcast Kosmasu: hosty Jakub Szántó a Martin Řezníček

Blízký východ a Spojené státy americké – dva z různých důvodů nepřehlédnutelné regiony na mapě světa. Území, která jsou opakovaně popisována v médiích a knihách. Dva reportážní tituly od domácích autorů vzbudily poslední dobou mimořádnou pozornost. Oba jsou napsány s rozhledem, nadhledem, s vědomím souvislostí a zažité na vlastní kůži. Hosty dalšího Megafonu jsou Jakub Szántó a Martin Řezníček. Uvádí Richard Klíčník.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Megafon se hlásí - podcast Kosmasu o Margaret Atwoodové a jejím pokračování Příběhu služebnice

Po 35 letech vydala na podzim 2019 kanadská spisovatelka Margaret Atwoodová pokračování Příběhu služebnice - The Testaments. Právě vychází český překlad s názvem Svědectví. O knize a autorce si s překladatelkou Kateřinou Klabanovou povídá Tereza Verecká. Spouštíme Megafon - podcast o knižním světě.
 | Tomáš Weiss, Tereza Verecká
Rádio Kosmas

Na dotek Petra Viziny - podcast Aktualne.cz, hostem Mark Slouka

Se spisovatelem Markem Sloukou o americké posedlosti náboženstvím a zbraněmi. I o tom proč Češi a Američané reagují na pandemii jinak. Slouka svou esej v knize nazvané Za oknem - 19 spisovatelů proti covid-19 pojmenoval Malý bratr. Srovnává v ní reakce na šíření viru ve Spojených státech a ve svém druhém, novějším domově Česku.