Megafon - podcast Kosmasu s Olgou Stehlíkovou o poezii Simony Rackové, Jana Škroba a Teda Hughese

/ Tomáš Weiss, studio Soundguru

První Megafon roku 2022 bude o poezii. Básník Ivan Diviš kdysi hřímal, že poezie je poslední pokus smysluplně oslovit svého bližního přirozeným jazykem. Tedy ne jazykem advokátů, obchodníků nebo médií. Pozvání do dnešního Megafonu přijala básnířka a redaktorka poezie Olga Stehlíková. Budeme dnes spolu mluvit o třech básnických sbírkách – Dopisech k narozeninám Teda Hughese, Zemi slunce Jana Škroba a Nočním převádění mláďat Simony Rackové.

Další články

Rádio Kosmas

Na dotek - podcast Aktualne.cz, hostem Eliška Krausová Chaves

S Eliškou Krausovou Chaves, sestrou tří v Česku populárních bratrů, o soudržnosti rodiny, životě v exilu a také opilcích v socialistickém Československu.
 | Petr Vizina, Aktualne.cz
Rádio Kosmas

Megafon - podcast Kosmasu s Lenkou Elbe o Uranově i o postupně vznikající novince

V závěru roku se tradičně bilancuje. V Megafonu padla volba na letošní cenou Litera ověnčený debut. Prý se pro něj vžilo označení dějinně politická fantasy. Začínající autorka v něm nerespektovala zajeté literární pořádky. Spojila dosud nespojované - historii 50. let, rok 1968, rok 1999, a krimi a fantasy a grotesku a....S Lenkou Elbe o její prvotině Uranova, o Jáchymově, o chuti napsat divoký příběh i o tom, co chystá dalšího.
 | Tomáš Weiss, studio Soundguru
Rádio Kosmas

Na dotek - podcast Aktualne.cz, hostem Mnislav Zelený Atapana

S etnologem Mnislavem Zeleným-Atapanou o darované indiánské dívce, drogách i zhoubě duchovní turistiky. Ten svůj celoživotní zájem o původní obyvatele nově shrnul v Atlasu indiánů Jižní Ameriky.