Mluví k vám Klub rváčů

/ Tomáš Weiss

Chuck Palahniuk je začátkem října 2016 na návštěvě v Praze. I proto vychází jeho nejznámější kniha Klub rváčů také audio. V rámci Festivalu spisovatelů se tento Američan objevil i v Senátu ČR. Jestli došlo i na pěstní souboj Palahniuk vs. Štěch agentury zatím nehlásily.

Další články

Rádio Kosmas

Jako Don Quijote Josef Kemr

Takže opakujeme: v hlavní roli nesmrtelného Cervantesova díla Josef Kemr. Vypravěč - Miroslav Horníček. Sancho Panza - Ladislav Mrkvička. A ještě Somr, Vinklář....Inscenace z roku 1988. Těžko najít lepší příležitost, jak si klasiku osvěžit nebo poslechem nasát povinnou školní četbu, což se u dnes obtížně čitelné klasiky většinou rozumnými češtináři toleruje.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Hodina s Karlem Högerem z roku 1962

Pro všechny, kdo mají uši ke slyšení, je hlasové interpretační umění Karla Högera svátkem. Tentokrát zapátral Radioservis v lahůdkářství zvaném archív Českého rozhlasu a vytáhl na světlo bóží rozhlasovou hru Heinricha Bölla Hodina v rodném městě. V dalších rolích dramatizace z roku1962 Bohumil Záhorský nebo Jaroslava Adamová.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Herbertova Duna nestárne

A to přesto, že je to letos už padesát let, kdy za ni Frank Herbert získal nejprestižnější literární ceny žánru sci fi. V roce 1984 natočil David Lynch filmovou adaptaci a roku 2000 vznikla také koprodukční třídílná minisérie, která se částečně natáčela i v ČR. Teď ji herci Marek Holý a Jana Stryková načetli jako audioknihu. Duna čili planeta Arrakis, zázračná melanž, pouštní červi....