Lásky mezi kapkami deště - film přepsaný do knihy

/ Tomáš Weiss

Kachyňův film z roku 1979. Jeden z těch, který se povedl i přes vedoucí úlohu strany. Vůbec - tyhle žižkovské romance z první republiky (třeba Fešák Hubert) mají svoje "štýlo". V knize pochopitelně vyniká hlavě lovestory a pak souboj prťáka Bursíka s baťovskou velkovýrobou.

Tak tenhle snímek je hořkosladce nádherný. O životě, o přicházející válce, o nadějích, o první lásce, vystřízlivění z naivity, trpké životní reálii, krachujícím obchodu, o Žižkově 30. let. Zfilmováno svěže posmutněým stylem s vynikajícími hereckými výkony a atmosférou, která vás pohltí. Jeden z nejlepších snímků české (československé) filmografie.

Československá filmová databáze, nick name: greg25

Další články

TV Kosmas

V jaké kondici je česká literární kritika?

Byli jsme se s kameramanem Vojtou Polákem podívat na besedě o literární kritice. Uprostřed parného dne byli v místosti, kde téměř chyběl vzduch, přítomní téměř všichni, kteří vám v novinách a časopisech (tu a tam i na internetu) o knihách píšou.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Rok bez Psího vojáka

Před rokem umřel Filip Topol. Vlastně mladý, ale zdravotně dost poničený na to, aby to bylo nečekané. Celá jedna generace citlivěji založených lidí ho považovala za svého Mozarta. 19.6. bude v Praze, v Lucerna Music Baru vzpomínkový koncert. A knihy s jeho texty jsou ke čtení.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město

Hned dvě nová dráždila na dlouho a napjatě očekávaný druhý díl Sirotčince slečny Peregrinové vydalo české nakladatelství Jota. Podívejte se na obě :)