Co psal čtyřletý Peter May?

/ Tomáš Weiss

Autor Trilogie z ostrova Lewis navštívil v červenci Česko. Při svém čtení mimo jiné prozradil, že: "„Můj otec byl učitel angličtiny a maminka byla velká čtenářka. Naučil jsem se číst a psát ještě dřív, než jsem začal chodit do školy. Svůj první příběh jsem napsal ve čtyřech letech. Je o skřítkovi Ianovi, má celé dvě kapitoly a je napsaný tak velkými písmeny, že se na stránku vešlo jen pár slov." Tak se na to podívejme:

Další články

TV Kosmas

Okem do knih - Donald Ray Pollock: Ďábel

Kniha víc ďábelská než literární. Americký autor se prostě rozhodl, že do téhle knihy narve každou zvrhlost, která ho napadne a bude o ní tak nějak chladnokrevně psát. V knize naskicovaní pěkní vejlupkové a frustráti. Od všehoschopných věřících až po šáhlého fotografa - sériového vraha atd. atd...skutečně "dobrého člověka těžko najdeš".
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Hvězdy nám nepřály - romantika s rakovinou, kterou čtou i puberťáci, kteří jinak nečtou

Příběhem o mladé Hazel, která má rakovinu štítné žlázy a musí s sebou tahat pořád kyslík, který má zavedený do nosu a mladém Augustovi, který se léčil na rakovinu kostní dřeně, se spisovatel John Green dostal nějak současným teenagerům pod kůži. Láska, vzdorování osudu, blížící se tragédie. Co budou v kině dělat ti, co už u knihy plakali a plakali?
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Před 60 lety vyšel Pán prstenů

Nic nového se asi k téhle legendární Tolkienově trilogii napsat nedá. Snad jen připomenout, že znalec eposů Edda a Beowulf, psal text o nutnosti spojit svoje síly proti Zlu, také za druhé světové války. A že nebyl příznivcem filmové podoby svých knih. A že trilogie vlastně je trilogií jen kvůli nakladateli. A že existuje velmi zajímavý film o přátelství a vzájemných debatách mezi Tolkienem a autorem Letopisů Narnie C.S.Lewisem.